Dziedzictwo ognia

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Heir of Fire
Szklany Tron (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
szklany tron fantastyka young adult

ZDECYDOWANIE lepsza od dwóch pierwszych części. Ciężko mi się czytało w środku książki ale zakończenie było rewelacyjne i nawet się popłakałam! :((( Polecam i na pewno sięgnę po następną część.

Po raz kolejny przekonałam się że warto sięgać po Sarah J.Maas. Wykreowany świat i bohaterowie - niepowtarzalni, niezwyczajni, ciężko nie dążyć ich sympatią. Fabuła jak zwykle nieprzewidywalna - zdecydowany atut autorki! Polecam i uwielbiam :)

Często to po drugiej części czytelnik spodziewa się monotonii i swego rodzaju "mostu" między pierwszą niezwykłą częścią, która wprowadza w nowy, magiczny świat, a trzecią, w której następują niezapomniane rozgrywki. Tym razem jest jednak inaczej. Pierwsze dwie części były absolutnie rewelacyjne, a to właśnie w trzeciej pojawia się jakaś problematyczność.
Choć jest się...

Zamiast się rozpisywać popędzę po prostu czytać następny tom. Ot cały komentarz.

Zaczełam a że nie lubię mieć poczucia, że coś zaczynam a nie kończę to czytam nadal mimo iż mi się nie podoba - męczę tę serię a właściwie to ona męczy mnie.
Infantylny język, pusta - irytująca główna bohaterka, schematyczna fabuła w zasadzie każdej części taka sama (przyszła, zabiła, wszystko jej się udało, poszła).... nie to nie dla mnie i nie na moje nerwy. A jednak mam...

Świetna. Nie mogłam się oderwać. Skomplikowane intrygi, tajemnice. Wspaniale stworzony świat i postacie. Interesujące, nietuzinkowe.
Celaena udaje się w misją do Wendlyn. To właśnie tutaj dziewczyna zmierzy się ze swoimi największymi lękami i tajemnicami.
Polecam

🗡️🗡️🗡️
Po długiej przerwie w końcu powróciłam do serii „Szklany tron”. @pola_red @sylkaczyta strasznie zachwalały kolejne tomy, a ja jakoś na początku nie mogłam się wkręcić w tom trzeci. Wydawało mi się, że to takie flaki z olejem, ale jednak nie, nie było tak źle! Owszem trzeci tom nie wciągnął mnie tak bardzo jak czwarty, troszkę mi się ciągnął, ale mimo to obie książki...

Przeciętna ale lepsza niż dwie pierwsze. Prosta rozrywka.

To jak dotąd najgorsza część. Dwie pierwsze były tak wciągające, że oderwać było ciężko się od książki, natomiast przez te grube tomiszcze brnęłam i mozolnie mi to szło.
Pierwsze 150 stron ciągnęło się niemiłosiernie, potem akcja nabrała tempa, żeby na końcu znowu spowolnić.
Nie wiem, czy sięgnę po kontynuację, zważywszy na to, że tomy są coraz pokaźniejsze.

Pierwsza połowa książki była dość wprowadzająca i nie działo się zbyt wiele, a poza tym zastosowanie wielowątkowości momentami było irytujące. Gdy przebrnie się przez ten etap okazuje się, że było warto, a akcja tylko się dalej zagęszcza. Po tej części ostatecznie przekonałam się do głównej bohaterki, tzn. przestała być dla mnie skrytą, irytującą dziewuchą i można było...

Dyskusje

6 840