Dziedzictwo ognia

Uroboros
2022-04-06
2022-04-06
Marcin Mortka
szklany tron fantastyka young adult

O MÓJ BÓŻE!!!!!!!!!!
Co tom dostajemy tylko więcej załamań psychicznych, więcej machania nóżkami z niecierpliwości i świetnych scen oraz z pewnością dostajemy fenomenalnych bohaterów.
Cała droga Celeany tu to coś niesamowitego. Czytając, czułam się jak taki osiedlowy monitoring, podglądając co robi, jak jej idzie i również co czuje.
Oczywiście wciągnęłam się na maksa i pochłonęłam tę książkę w jakieś trzy dni....
Jedyny jej minus, a raczej nie książki tylko samego tłumaczenia. Jest okropne i w pewnych momentach totalnie nie wiedziałam o co chodzi albo brakowało gdzieś literek czy nawet i słów...

O MÓJ BÓŻE!!!!!!!!!!
Oczywiście wciągnęłam się na maksa i...

Moim zdaniem, tutaj zaczyna się właściwa przygoda i niezwykłość tej serii. Autorce z sukcesem udaje się wprowadzanie multiperspektyw i skakanie między nimi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z każdą częścią tej powieści wciągam się co raz to bardziej... podoba mi się dawkowanie emocji, ciągle coś się dzieje, przeplatają się przeróżne wątki, które mają kontynuację w kolejnych częściach. Postacie, które już znamy rozwijają się, poznajemy kolejne o nich szczegóły. Wprowadzone nowe postacie są ciekawe i wnoszą do fabuły elementy różnobarwnej świeżości. Nie umykało mi nigdy, że Celaena bywała rozkapryszona, samolubna, złośliwa... czasami postępowała nierozważnie, nielogicznie, ale miała coś w sobie, co zawsze mi mówiło od samego początku (już od "Zabójczyni"),że w tej dziewczynie jest coś, co ukryte gdzieś na samym dole jej serca, jej duszy, co sprawia, że mam dla niej ogromny sentyment. Oddałam też serce innym bohaterom towarzyszącym i niemniej ważnym, niż ona sama. To Dorian, Chaol, Nehemia, Aedion, a w tej części Emrysowi, Luce, Sorschy i nawet nieznośnemu Rowanowi, który również pokazuje nam, że czasami stwarzamy pozory złych czy niedostępnych, bo tak nam łatwiej, bo wydaje nam się, że tak będzie po prostu lapiej. Łączy go z Celaeną więcej, niżby na pierwszy rzut oka mogło się wydawać i jej i jemu, co potem oboje sobie uświadamiają. Nie wymienię tu wszystkich postaci, ale każdą z nich staram się zrozumieć, nie oceniam, czasami się złoszczę, czasami im współczuję, czasem mnie drażnią, a czasami za nimi tęsknię, ot tak, po prostu. Wszystkie wątki się tak przeplatają, że każda z postaci wprowadza element do układanki i wspólnie tworzą piękną całość. W ich historii jest miłość, przyjaźń, zdrada, szczęście, ból, rozterki, strata... do tego świat magii, spiski, zagadki, walka. Przyjemnie odpoczywam od codzienności mknąc strona po stronie ku kolejnym tomom. Dla jednych będzie to przeciętna historia fantasy, dla innych ciekawa opowieść, a dla mnie jedna z najlepszych powieści fantasy jakie miałam okazję przeczytać. Dlatego niezmiennie ode mnie 10*, za przyjemnie spędzony czas, zwroty akcji, kreacje bohaterów, ciekawie napisaną historię, której nadal chcę więcej...

Z każdą kartką chce się coraz więcej, historia nabiera nowych barw i coraz większego charakteru, a nasza sympatia do głównej bohaterki staje się coraz mocniejsza.
Niesamowity styl autorki, świat pełen okrucieństwa ale również i pięknych barw, w tej części budowane jest napięcie, czujemy zbliżające się niebezpieczeństwo, które jest coraz bliżej i jego oddech jest już odczuwalny na karku.
Jest i również jednak miejsce na rozwijającą się relacje głównej bohaterki, poznawanie samej siebie i tego, jakże nowego dla niej świata i rzeczywistości.
Magia którą czuć z każdą kartką.
Czekam na kolejną część.

Świetna seria. Czuję, że następne tomy będą bardzo emocjonujące. Tutaj przez większą część książki bohaterowie przygotowywali się do walki. Końcówka pełna emocji. Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po następny tom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Coś ewidentnie poszło nie tak. Zafascynowana „Dworami” myślałam, że i ta seria mnie porwie. Niestety myliłam się. Trzeci tom jest szczególnie nudny. Momentami byłam strasznie zmęczona tą książką. Sam początek jest wciągający. Ale z kolejnym rozdziałem jest coraz gorzej. Uważam, że wątek wiedźm jest kompletnie niepotrzebny i chwilami żenująco poprowadzony. Sama relacja Aelin i Rowana tez miała większy potencjał. Całości brakuje spójności i logiczności. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy tej serii, aby to wszystko dokończyć i mam nadal nadzieję, że się rozkręci :))

Smutny to był tom. Losy bohaterów się rozchodzą, niektórzy ponoszą największą ofiarę, niektórzy muszą odbudować wszystko na nowo.
Czytam dalej, wspaniale mi się czyta tę serię.

Czytam dalej, wspaniale mi się czyta tę serię.

Wyrąbiste 😅🤣😂

Wyrąbiste 😅🤣😂

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie była to zła książka. Inna niż poprzednie to zdecydowanie.
Męczyła mnie postać Rowana. Podejścia Celeany oraz jej zachowania. Zapowiadało się, że dziewczyna jest zahartowana i maksymalnie jak się da wykorzysta podróż do Wendlyn. Dopiero pod koniec zaczęła się toczyć bardziej logiczna akcja. I mam tu na myśli całokształt wraz z podejściem głównej bohaterki.
Wątki z czarownicami nie były złe. W sumie w nich działa się bardziej zwarta akcja.
Po przetrawieniu książki stwierdzam, że mamy tu dużo niewyjaśnionych sytuacji i rzeczy. Mam nadzieję, że w dalszej części puzzle wskoczą na swoje miejsce i całość fabuły w III części nabierze sensu.

Nie była to zła książka. Inna niż poprzednie to zdecydowanie.
Wątki z...

Bardzo wynudziła mnie ta książka. Najgorsza seria ze wszystkich tej autorki. Żadnej logiczności, wiele wątków rozpoczętych i niedokończonych. Brak chemii między bohaterami. Najpierw TEN ją jedzie i nagle przestaje i jest uczucie. Nie, nie kupuję tego. Jest to zła książka.