Czekając na kata

Książka w 95% pokrywa się słowo w słowo z późniejszą tego samego autora pod tytułem "Trynkiewicz i inni"

Książka rewelacyjna, reportaże to najlepszy sposób na uzyskanie informacji u źródła. Dzięki tej książce można wniknąć w psychikę zbrodniarzy, którzy w Polsce dostali kaesa. Co czuli popełniając zbrodnie, co nimi kierowało i jak oceniają swoją obecną sytuacje i swoje życie. Mały niedosyt co do ilości stron i poruszanych wątków ze zbrodniarzami.

Nie można powiedzieć o tej książce "dobra", bo ocena zbrodni nie kwalifikuje się pod żadne kryterium.
Czytając tą książkę zastanawiałam się po raz kolejny jak to możliwe, że w człowieku są takie pokłady nienawiści, okrucieństwa i zła, że skłaniają do morderstwa i gwałtu. Z drugiej strony zastanawiam się nad pytaniem, które autor zadawał skazanym na karę śmierci "czy...

Nie jest to książka "Czekając na kata" ale tytuł tej książki "Trynkiewicz i inni". To zapis rozmów przeprowadzonych z kilkoma zbrodniarzami. Dokładnie z tymi co w pierwszej książce. Wydaje mi się, że tak jest trochę ulepszona. Niewyobrażalne zbrodnie. Jest kara, czasami nie adekwatna do popełnionych czynów. Tylko jeden z rozmówców chciał śmierci, większość z nich uważała...

1945

Książka jest zapisem rozmów z sześcioma osobami, które zostały skazane na śmierć po 1988 roku. Obowiązywało wtedy memorandum, ale sama kara śmierci nie została zniesiona. Część osób objęła amnestia - w grudniu 1989 kara śmierci została zamieniona na 25 lat więzienia.

Autor rozmawiał z:

- Tomaszem Ciepielewskim, który w 1994 roku zgwałcił i zamordował jedenastoletnią...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura faktu
  • 2015
  • 52 książki (2014)
  • Do kupienia
  • Literatura Faktu, Reportaże
  • Biografia/Autobiografia i podobne
  • Szukam

Dodaj cytat z książki Czekając na kata