Magiczny kotek. Nadmorska tajemnica

Okładka książki Magiczny kotek. Nadmorska tajemnica Sue Bentley
Okładka książki Magiczny kotek. Nadmorska tajemnica
Sue Bentley Wydawnictwo: Wilga Cykl: Magiczny kotek (tom 9) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magiczny kotek (tom 9)
Seaside Mystery
Wilga
2014-02-26
2014-02-26
Michał Zacharzewski

Powiem tak: dopiero zaczynam wchodzić do świata czytelników i na pierwszy ogień wybrałam tę książkę. Dlaczego? A to dlatego, że jest to pierwsza książka (nie licząc lektur),którą w życiu przeczytałam. Jestem w stanie polecić ją czytelnikom na oderwanie się chociaż na chwilę od rzeczywistości (zwłaszcza w tych ciężkich czasach ;/). Jednak mimo wszystko, ta książka nic do mojego życia nie wniosła. Może dlatego, że tylko ten tom przeczytałam? Nie wiem zbytnio czy inne coś wnoszą. Jedynie fajnie było wrócić do dawnych czasów i oderwać się od realnego świata i tyle.
Na pewno zbytnio czasu na nią się nie straci. Nie czytam jakoś szybko, a przeczytałam ją w 56 minut przy jednym posiedzeniu. Najbardziej bolą mnie błędy (może dlatego, że strasznie na nie zwracam uwagę) i nie wiem, czy to błąd w tłumaczeniu, czy w oryginale. Chyba, że czegoś nie zrozumiałam i było to celowe, wtedy proszę mnie poinformować o tym ;). Mam na myśli te błędy:
1) imię kota - Płomyczek w jednym momencie zamienia się na Burza,
2) kiedy główna bohaterka mija się z grupą dzieci, jedno z nich coś do niej mówi (nie chcę spoilerować zbytnio, więc mam nadzieję, że domyślicie się o co mi chodzi). Potem dziewczynka wspomina te słowa, ale przy okazji powiedziała, że są to słowa Jędrka - co było niemożliwe.

Wiem, że trochę szukanie problemu na siłę, ale po prostu takie niedociągnięcia mnie bolą i zwracam strasznie na nie uwagę.

Jeżeli ktoś chce przeczytać tylko ten tom dla fabuły lub morału, to osobiście nie polecam (mówię o samym tym tomie - innych nie przeczytałam i raczej nie przeczytam, więc się nie wypowiem). Jednak jeżeli chce się książkę przeczytać dla oderwanie się od rzeczywistości, to jest dobra i szybko się czyta, więc w takim wypadku jestem w stanie polecić ;).

Bardzo ciekawa książeczka o przygodach kotka Płomyczka.
Mojego syna najpierw urzekła okładka (kolor oczu kotka jest niesamowity) a potem fakt, że książka jest o zwierzątku, które bardzo lubi.
Przyjemnie i szybko się czytało.
Polecamy :)

Bardzo ciekawa książeczka o przygodach kotka Płomyczka.
Przyjemnie i szybko się czytało.
Polecamy :)

Kolejna wspaniała opowieść fantasy o magicznym kotku Płomyku, polecam.

Kolejna wspaniała opowieść fantasy o magicznym kotku Płomyku, polecam.

Magiczny kotek, tak zatytułowana jest seria opowiadań dla dzieci. Kiedy ujrzałem okładkę i burego kotka, z szmaragdowymi oczami wprost nie mogłem od niej oderwać wzroku. Książeczka połyskuję zielono-metalicznymi gwiazdkami oraz żółtymi muszelkami. Przyznaje, że robi wrażenie, ale nie oceniamy książki po okładce, więc przeczytałem kilka akapitów, w sumie nie długi prolog. Historia wciąga, już od pierwszych słów.

Bohaterem jest kotek, Płomyczek, książę z odległej krainy, który uciekając przed rządnym władzy wujem ukrywa się w naszym świecie. Zwierzątko ma magiczną moc, która pozwala mu zmieniać formę, w swoim świecie jest lwem.

Na swej drodze spotyka dziewczynkę, Martę, która opiekuje się nim do czasu, aż ten nabierze sił do powrotu, do domu. Marta chodzi do podstawówki, przeprowadziła się nad morze razem z rodzicami, artystami. Czuje się bardzo samotnie w nowym miejscu, dlatego cieszy ją obecność mówiącego kotka. Dziewczynka obiecuje, że nie wyjawi tajemnicy Płomyka i udzieli mu schronienia, przed szpiegami Hebana, wuja.

Sue Bentley ma lekkie pióro, do tego jej opowieść jest bardzo fascynująca. Magia w bajce używana jest tylko w chwilach kryzysu i zawsze w dobrej wierze, poza tym głównym wątkiem jest przyjaźń, jaka nawiązuje się między księciem, a Martą. Końcówka zostawia pewien niedosyt, lecz jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę, że powieść skierowana jest do dzieci. Podsumowując, całkiem przyjemna opowieść o tym, jak poznać przyjaciół i spędzić przyjemnie wakacje, polecam wszystkim maluchom, zainteresowanym dobrą przygodą.

recenzja pochodzi ze strony: http://veritasliber.blogspot.com/2014/06/magiczny-kotek.html

• Może być
  • Bajki