rozwińzwiń

Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze

Okładka książki Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze autora Kate Brown, 9788323335719
Okładka książki Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze
Kate Brown Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Historiai historia
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
historia
Format:
papier
Seria:
Historiai
Tytuł oryginału:
A Biography of No Place: From Ethnic Borderland to Soviet Heartland
Data wydania:
2013-10-17
Data 1. wyd. pol.:
2013-10-17
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323335719
Tłumacz:
Aleksandra Czwojdrak
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze

Średnia ocen
7,3 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze

Sortuj:
avatar
1548
1535

Na półkach: , ,

Opowieść o ziemiach, na których nigdy nie byłem, choć mam poczucie, że mógłbym się tam urodzić i przeżyć swoje życie. To co opisuje Kate Brown już nie ma, bo choć ziemie te geograficznie są w tym samym miejscu co sto lat temu i będą ciągle za tysiąc, to nie są to te same ziemie. O ziemi bowiem decydują zamieszkujący ją ludzie i kultura, którą wytwarzają. Kultury tej już nie ma bo zabrakło ludzi. Autorka próbuje uchwycić wyjątkowość społeczności przez pryzmat jednostek. Spotykamy więc całe bogate spektrum tych co tam żyli, poznajemy to jak żyli i jak wzajemnie na siebie oddziaływali. W końcu opisuje to w jaki sposób żyzną wielokulturowość zamieniono w ubogą monokulturę. Piękna opowieść.

Opowieść o ziemiach, na których nigdy nie byłem, choć mam poczucie, że mógłbym się tam urodzić i przeżyć swoje życie. To co opisuje Kate Brown już nie ma, bo choć ziemie te geograficznie są w tym samym miejscu co sto lat temu i będą ciągle za tysiąc, to nie są to te same ziemie. O ziemi bowiem decydują zamieszkujący ją ludzie i kultura, którą wytwarzają. Kultury tej już nie...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

136 użytkowników ma tytuł Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze na półkach głównych
  • 124
  • 9
  • 3
11 użytkowników ma tytuł Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze na półkach dodatkowych
  • 4
  • 2
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1

Inne książki autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki Kresy. Biografia krainy, której nie ma. Jak zniszczono wielokulturowe pogranicze

Ciekawostki historyczne