Czarny mercedes

Okładka książki Czarny mercedes
Zygmunt Zeydler-Zborowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Klub Złotego Klucza kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
8320711894

więcej Więcej

ciekawa

1935

Przyjemna i szybka lektura. Klimat dawnej Warszawy jest odczuwalny. Intryga z początku interesująca, jednak szkoda, że później okazuje się przewidywalna. Domyśliłam się, że pewna osoba będzie zamieszana w działania przestępcze.

Dobry kryminał .

Ten klimacik, ta sceneria i język...jakież to było "urocze"

PRL-owski kryminał osadzony w Warszawie lat 50. Najciekawsze opisy ówczesnego miasta, sama intryga niedopracowana, nie wszystko się wyjaśnia na końcu, niektóre postacie niepotrzebnie wprowadzone (np. dziewczyna Downara), kilka wątków nie ma odpowiedniego rozwinięcia. Mimo to czyta się przyjemnie, powieść ma już urok retro.

Jeśli kogoś nie zraża fakt, że jednak kryminały Pana Zeydlera-Zborowskiego powstawały w czasach PRL'u i opisują rzeczywistość tamtego okresu to przeczytanie tego kryminału może być tylko samą przyjemnością. Mamy tu wszystko, czego wymaga się od klasycznego kryminału. Jest zagadka, jest zabójstwo, wartka akcja i nieoczekiwane zwroty sytuacji. Solidny polski kryminał, którego...

Zaskakująco bardzo dobra. Moje wydanie jest z 1958 roku. Fajnie wiedzieć, że w tym czasie powstawały takie dzieła. Nie czytałem wcześniej polskiego kryminału napisanego w tych latach. Polecam.

Fajny PEERELOWSKI kryminał. Polecam miłośnikom gatunku.

Była to pierwsza z książek, która podczas czytania przenosiła mnie do czasów PRL. Aż dziw bierze, że wcześniej na nią nie trafiłam. Nie istnieje tam ochrona danych osobowych, wszystko jest proste. Oczywiście winny zawsze jest chwytamy, milicja działa bez zarzutów. Chciałoby sie tam przenieść.

Naprawdę dobry kryminał. Ciekawa fabuła, ciekawi bohaterowie, Polecam

• Kryminał
  • Posiadam, jeszcze nie przeczytałam
  • Kindle
  • Lata 20. Part 1/2
  • Oczekujące
  • Ha, mam! :)

Dodaj cytat z książki Czarny mercedes