Dziedzic czarodziejów

Cinda Williams Chima Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Kroniki Dziedziców (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Wizard Heir
Galeria Książki
Wizard Heir
Kroniki Dziedziców (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-09-11

Po pierwszej części cyklu z mieszanymi odczuciami podeszłam do drugiego tomu, ale zaskoczenie jest jednak pozytywne. Cieszę się, że w Dziedzicu Czarodzieja pojawiły się również dobrze nam znane postacie z części pierwszej. Przyznam, że bałam się trochę, że każda część będzie oderwana od głównej fabuły i za każdym razem trzeba będzie mocno się napocić, aby wczuć się w wątek....

Nie dodałam żadnej opinii, przeczytawszy tom pierwszy. Jednak tutaj nie mogłam tego pominąć.
Chodzi mi o jedną zasadniczą rzecz. Jak przy "Dziedzicu Wojowników" przymknęłam oko na niektóre wydarzenia, tak tutaj miejscami mnie to irytowało. Chodzi mi o błędy logiczne. Czy tylko ja się momentami łapałam za głowę?
Ogólnie książka rewelacyjna. Nie powiem, że nie. Bardzo się...

Lekko się czyta. Książka przewidywalna lecz bardzo fajna.

Zaczęłam czytać od drugiej części, ponieważ kupiłam ją na wyprzedaży za 10zł. Od długiego czasu, zafascynowana Harry'm Potter'em poszukuję podobnej literatury aby zatopić się w świat magii. Książka, owszem, jest z pogranicza fantasy i świata naszego, ale nie zbliża się ani krzty do Harry'ego. Ani tematyką ani poziomem. Czytanie HP przyszło mi jakoś tak... naturalnie. Nie...

Jeden z ciekawszych cyklów fantasy na jaki trafiłam. Wciąga.

Spodziewałam się, że historia będzie taka sama jak w poprzedniej części. Mam na myśli schemat i to, w jaki sposób postać razem z czytelnikiem jest "wprowadzana" do tego magicznego świata. Myliłam się :D

Książka naprawdę dobra, tak jak poprzednia część. Chyba jedyna rzecz, która mi przeszkadza, to ucięte zakończenie, które było również dość nagłe.

Genialna kreacja postaci i ciągle wciągająca historia, która wzbudza przeróżne emocje. Od radości po strach o życie bohaterów. Bardzo łatwo się wczuć dzięki opisom, które wprowadzają nas naprawdę nieźle w całą historię.

Zmiana głównego bohatera dużo dała całej serii, ponieważ zawsze jest to jakaś odmiana, a do Jacka jeszcze nie zdążyłam się przywiązać. Poza tym pojawił się mój ukochany Jason (dlaczego większość bohaterów ma imię na J? musiałam się zastanowić, zanim wpisałam imię ;D ). Myślę, że największym minusem był błąd drukarski, mianowicie kilka stron było wydrukowane podwójnie, przez...

Drugi tom mnie nie zawiódł. Książkę czyta się lekko. Cinda Williams Chima wciąga czytelnika w wykreowany przez siebie świat z taką łatwością jakby prowadziła za rękę dziecko. Nie jestem w stanie się jej oprzeć. Nie mam dość, wręcz proszę o więcej. Polecam dla wszystkich!

2085

Jeszcze lepsza od poprzedniej. Bohaterowie z wcześniejszego tomu, owszem, pojawiają się, ale to nie wokół nich toczy się akcja. Widać następstwa wydarzeń i jak wpłynęły na nowe postaci. Pojawiają się jednak także nowe wyzwania i zagrożenia - ale też nowi sojusznicy.
Polecam :)

Dyskusje

• Fantastyka
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia
  • 2014

Cinda Williams Chima Dziedzic czarodziejów
Cinda Williams Chima Dziedzic czarodziejów