Venuto al mondo

Okładka książki Venuto al mondo Margaret Mazzantini
Okładka książki Venuto al mondo
Margaret Mazzantini Wydawnictwo: Mondadori Ekranizacje: Powtórnie narodzony (2013) literatura piękna
Mondadori
2010-01-01
2010-01-01
włoski
Ekranizacje:
Powtórnie narodzony (2013)

Rewelacja! Jedna z najlepszych jakie czytałam w życiu.

Rewelacja! Jedna z najlepszych jakie czytałam w życiu.

Czytałam kilka lat tem...niesamowicie zapadła mi w pamięć i to o czymś świadczy. Myślę, że z chęcią przeczytałabym ją jeszcze raz.

Cudowna książka. Wzruszająca, zaskakująca, dająca do myślenia. Jestem w niej zakochana od lat. Polecam gorąco wszystkim

Bardzo mnie poruszyła.
Niewiele książek pozostawia trwały ślad w moim sercu. Ta opowieść pozostawiła ból, ale i wielką nadzieję.

Bardzo mnie poruszyła.

Wczoraj skończyłam czytać tę powieść ---wspaniałą , cudowną opowieść.
Jestem absolutnie urzeczona, ale również zmiażdżona ogromem bólu. Piękne , ale i bardzo tragiczne losy bohaterów wplecione w koszmar wojny na Bałkanach.
Autorka stworzyła wspaniałe , wyraziste, żywe postaci.
Ciężko mi wyrazić zachwyt, żeby się zbytnio nie rozpisywać ,
dodam tylko , że końcówka mnie zupełnie powaliła.
Do tego wszystkiego powieść jest napisana przepięknym językiem.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam ---trzeba tę książkę przeczytać.!!!!!!!!!

Wczoraj skończyłam czytać tę powieść ---wspaniałą , cudowną opowieść.
Autorka stworzyła wspaniałe , wyraziste, żywe postaci.
Ciężko mi wyrazić zachwyt, żeby się zbytnio nie rozpisywać ,
dodam tylko , że końcówka mnie...

"Życie jest naprawdę nieprzewidywalne. Wyprzedza cię. Robi sobie z ciebie jaja." Cytat dobrze puentuje książkę. Pięknym językiem napisaną, zaskakującą zwrotami akcji, zachwycającą wnikliwą umiejętnością budowania postaci, wnoszącą kawał wiedzy historycznej. Nic, tylko czytać!!

Czas szybko płynie. Rok minął od mojej ostatniej opinii, którą napisałam na tym portalu. W ogóle rzadko tutaj bywałam. Ciężko się przestawić do nowej szaty graficznej, nowego funkcjonowania strony, ciężko znaleźć na wszystko czas...

Przedwczoraj skończyłam czytać fantastyczną powieść. 530 stron przemknęło przed moimi oczami niczym huragan. Dosłownie huragan, bo nie dość, że szybko to jeszcze pozostawił po sobie w moim wnętrzu ogromny emocjonalny nieład. Powywracał myśli, zrobił rewolucję w głowie, napełnił oczy łzami. Tak sobie wtedy pomyślałam, że może choć kilka słów napiszę o tej jakże olśniewającej, wspaniałej, niebanalnej powieści. O podróży nadziei..

Dojrzała, 50 letnia Gemma, mieszkanka Rzymu pewnego dnia odbiera telefon. Telefon z zaświatów, a dokładnie z Sarajewa. Dzwoni dawny przyjaciel Gojko bośniacki poeta, przyjaciel jej i jej męża Diega i jedno słowo padające z jego ust "przyjedź"
Gemma zabiera ze sobą w podróż syna Pietra, 16 letniego buntownika. W podróż pełną miłości, rozterek, przykrych wspomnień. Podróż, która przyniesie wiele nieoczekiwanych zdarzeń.

Powieść toczy się dwutorowo. Ówczesne czasy przeplatane są wspomnieniami Gemmy, kiedy to jako studentka przebywała w Sarajewie i tam za przyczyną Gojka poznała Diega, fotografa z Genui. Cała historia zahacza również o czasy wojny domowej w Bośni i Hercegowinie.

Jak wielki ciężar, bagaż przeżyć, emocjonalny kocioł człowiek może unieść ? Kiedy kończy się nasza cierpliwość ? Do czego człowiek może się posunąć, żeby zostać rodzicem?
Jak pewne zdarzenia powodują, że można wyprzeć to, w co się wierzy.

Tak zdecydowanie tak, to jedna z tych książek, o których nie da się zapomnieć. Nie z powodu przepięknej okładki, która na żywo oszałamia kolorami, ale z powodu treści, genialnej treści. Polecam !

bardzo dobra książka. mocna, zaskakująca, tragiczna. ważna. do wspominania, do przemyślenia. dużo emocji ludzkich i społecznych.

Wg. opisu wydawcy główna bohaterka zostawia swoje wygodne życie w Rzymie i razem z synem leci do Sarajewa, by zmierzyć się ze wspomnieniami. To tam poznała Diega, fotografa z Genui, swą wielką miłość. Opis obiecuje nam "zapierającą dech w piersiach historię wojennej miłości". Ekhm... No mnie nic nie zaparło. W połowie zastanawiałam się nawet, czy nie przerwać lektury, bo ilość zbyt długich opisów i dziwnych porównań była przytłaczająca...

Gemma i Diego to para nieszczęśliwych ludzi, którym wydawało się, że razem to szczęście odnajdą. Jednak na pewnym etapie życia ich pragnienia zaczęły się rozmijać. Ona za wszelką cenę chciała zostać matką, on czuł silne przyciąganie do ogarniętego wojną Sarajewa. Choć próbowali spełniać swoje oczekiwania, nie mogli liczyć na happy end.

Gemma i Diego poznają się na zimowej olimpiadzie w Sarajewie. Tam rodzi się ich miłość i niezwykłe przywiązanie, które będzie ewoluować z biegiem czasu. Losy bohaterów nierozerwalnie splecione są z Sarajewem, poprzez przyjaciół, tragiczną wojnę, oblężenie stolicy oraz podążanie za marzeniem posiadania potomka.
Gemma po wielu latach wraca do ukochanego miasta i mierzy się ze swoimi wspomnieniami pragnąc aby jej syn pokochał swojego ojca. Przy okazji odkrywa sekret swojego ukochanego, który potwierdza że prawdziwa miłość nigdy nie umiera.

Gemma po wielu latach wraca do ukochanego miasta i mierzy się...

• Bałkany
  • Obyczajowe