Galaktyczny zwiad

Siergiej Sniegow Wydawnictwo: Solaris Cykl: Ludzie jak bogowie (tom 1) Seria: Galaktyka Gutenberga fantastyka, fantasy, science fiction
Галактическая разведка
2013-03-04
1972-01-01
Solaris
Галактическая разведка
Ludzie jak bogowie (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-03-04
Galaktyka Gutenberga

Najdonioślejszy przełom w dziejach ludzkości rozpoczyna Nową Erę! I nie chodzi tu o kolejne zdobycze technologii, ale pozornie niemożliwą globalną zmianę zapatrywań: ogólnoświatowy pacyfizm. A gdy po mileniach bezsensownych wojen typowych dla naszego gatunku od zarania dziejów nastaje pokój, nic nie stoi na przeszkodzie do ogólnego dobrobytu, błyskawicznego, niczym...

Na początek może trochę spraw porządkowych, gdyż wydawnictwa trochę namieszały wydając te same części serii pod różnymi tytułami.
Oryginalnie Siergiej Sniegow napisał: "Galaktyczny zwiad" 1966 , "W Perseuszu" 1968 i "Pętla wstecznego czasu" 1977. Te trzy pozycje wchodzą w skład trylogii "Ludzie jak Bogowie" Niestety w Polsce dwie pierwsze części zostały wydane pod...

To nie jest hard s-f w kształcie do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Ta książka nie ma klimatu rasowej space opery, choć jest często do tego podgatunku s-f zaliczana. Są podróże kosmiczne, obcy, ale ten styl trąci myszką.

"Romans" człowieka z obcym gatunku żeńskiego budzi uśmiech politowania. Ciągłe sprzeczki głównych bohaterów nużą - są jak kiepski film obyczajowy.

No i...

klasyka radzieckiego SF space opery i wizji triumfu komunizmu w galaktyce xD

Solidne Si-fi. Chociaż momentami nierówne.

Dla osób którzy lubią SF polecam.

choć w czasach, gdy czytałem tę książkę była bardzo propagandowa, czytało się ją świetnie

Nie przepadam za ogólnie za fantastyką, jednakże te trylogię przeczytałam z wielką przyjemnością. Szczerze mówiąc czytałam ja jako nastolatka, czytając miałam wrażenie, że oglądam film. Pomimo upływu lat, ciągle ją pamiętam.

Tak naiwnie śmieszne, że aż wciągające. Nic mnie tak ostatnio nie rozbawiło, jak wizja przyszłości, w której każdy (nawet najpoważniejszy) problem jest rozwiązywany w mgnieniu oka.

Dyskusje

• Fantastyka