Pani na Złotym Potoku. Opowieść o Marii z Krasińskich Raczyńskiej.

Magdalena Jastrzębska Wydawnictwo: LTW biografia, autobiografia, pamiętnik
LTW
biografia historia Maria Beatrix z Krasińskich Raczyńska Zygmunt Krasiński Eliza Branicka XIX wiek Polska pod zaboramki arystokracja
biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-01-01

Miła opowieść historyczno- biograficzna o Marii Beatrix - zwłaszcza dla tych , którzy wędrują śladami bohaterki po Jurze Krakowsko -Częstochowskiej .

Okres urlopowy to czas odpoczynku, relaksu. Wtedy jedni po prostu byczą się, inni spędzają czas na podróżowaniu, zwiedzaniu, poznawaniu ciekawych miejsc naszego globu. Wśród nich są tacy, którzy zaplanowali sobie „zaliczenie” najsłynniejszych zabytków naszego kraju. Są też miłośnicy „odkrywania” tajemnic mniej znanych zakątków. Urzekają ich historie zapomnianych dworków,...

Wypożyczając tę książkę sądziłam, że będzie to opowieść fabularyzowana, a nie biografia. Zazwyczaj biografie kojarzą się z nużącymi opisami, często suchymi faktami i mnóstwem dat. Ta taka nie jest.

Czyta się bardzo dobrze i bardzo szybko. Historia Marii Beatrix z Krasińskich Raczyńskiej jest opowiedziana w naprawdę ciekawy sposób. Podobało mi się to, że biografia...

• Biografie
  • Literatura polska