Kufer Kasyldy czyli wspomnienia z lat dziewczęcych

Danuta StępniewskaBarbara Walczyna Wydawnictwo: Nasza Księgarnia biografia, autobiografia, pamiętnik
Nasza Księgarnia
pamiętnik kobiety XIX w. XX w
biografia, autobiografia, pamiętnik
1983-01-01
pamiętnik kobiety XIX w. XX w

Kufer Kasyldy to wybór fragmentów z dwudziestu pamiętników dziewcząt i młodych kobiet, żyjących w XVIII-XX wieku. Niektóre są w formie dziennika, notowane na bieżąco, a niektóre to wspomnienia spisane po latach. Są tu pamiętniki panien z arystokratycznych rodów, sławnych pisarek i działaczek społecznych, a także mniej znanych kobiet. Książka ma prawie 600 stron,...

Jedna z najcenniejszych książek jakie posiadam w swojej kolekcji - urzekające relacje codziennego życia spisane przez największe kobiece osobistości Polski pod zaborami i tej już niepodległej. Unikat!

Sam okres - XVIII i XIX wiek - oraz podtytuł ("Wspomnienia z lat dziewczęcych") kazały mi spodziewać się uroczysz wspomnień puściutkich dziewczątek, opisujących bale, ansamble, przejażdżki, flirty i pierwsze wspomnienia z życia małżeńskiego.
Owszem, "Kufer Kasyldy" zawiera wyjątki przynajmniej dwóch pamiętników, które pasują do takiego opisu: Aleksandry Tarczewskiej i...

• 2014
  • XIX wiek - literatura
  • Wspomnienia/pamiętniki
  • Wracam
  • Biografie, autobiografie, pamiętniki
  • C. Obyczajówka

Dodaj cytat z książki Kufer Kasyldy czyli wspomnienia z lat dziewczęcych