Rozmówki. Angielski

G+J
2013-04-17
2013-04-17
język angielski Beata Pawlikowska

Może być tylko dlatego, że w jednej książce są zebrane przydatne słówka. Łatwo się po prostu uczyć. Absolutnie, nie dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej styczności z danym językiem obcym i nie wiedzą jak czytać. Wręcz zabroniona dla takich osób. Polska transkrypcja!!!! Serio! Skandal, skandal, skandal.

Dubel pierwszej wersji angielskiego "blondynka na językach". Kupiłem obie książki w nadziei, że jak już wchłonę blondynkę, to przejdę do wyższego poziomu.
A tu niespodzianka.
W rozmówkach mamy dokładnie to samo, co w blondynce na językach. Trochę więcej pytań, ale teksty te same, znowu te rzeźby, frytki, banany i wody z gazem czy bez gazu.
Nie dało się innych tematów wrzucić?
Ileż można rozmawiać o tym, gdzie jest poczta, teatr i ile kosztują znaczki!

Jeśli chcecie podstaw, kupcie blondynkę, jeśli coś tam umiecie z tych podstawowych rzeczy, weźcie rozmówki. Kupowanie jednego i drugiego jest bardzo bez sensu.

A tu niespodzianka.
Nie dało się innych tematów...

Fatalne! Pawlikowska wydała kilka wersji, kupiłam aż 3. Książki te mają za zadanie skutecznie wyedukować, a na każdej niemal stronie są błędy! Mogła choć raz przeczytać i skorygować to, co puszcza na całą Polskę do sutej sprzedaży. Ta baba jest tak powierzchowna i byle jaka... Byle się na czymkolwiek obłowić. W dziale rzekomo fajnych słówek czytamy, źe "Do" znaczy "To" i wymawia się "tu"...

bardzo przydatne.

bardzo przydatne.

Było warte zakupu. Polecam. Dlaczego? Wszystko poukładane jak potrzeba, szybkie przypominanie, przyjemne uczenie.

Książka podobna do "Blondynki na językach", jednakże bardziej rozbudowana. Podoba mi się w niej najbardziej, to że jest napisana wymowa. Godna polecenia dla podróżników i nie tylko, którzy chcą się bardziej podszkolić z "podstaw" angielskiego i poznać wiele przydatnych słówek i zwrotów.

Rewelacja. Dla podróżników i nie tylko. Osoby chcące nauczyć się szybko wielu podstawowych słówek mogą śmiało po nią sięgnąć. Książka jest napisana w bardzo przystępny i przejrzysty sposób. Jest ciekawy podział na kategorie. Polecam.

"Du ju spik inglisz?" To pytanie zadaje w dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi. Dziś przedstawiam Wam książkę znanej polskiej podróżniczki, Beaty Pawlikowskiej, która z humorem stworzyła pozycję świetną dla osób, które co nieco "spikają" po angielsku oraz tych, którzy kompletnie nie wiedzą z czym to się je.

Zbliżają się wakacje i wielu z nas zapewne wyjedzie za granicę, aby coś pozwiedzać czy po prostu poleniuchować. W takich sytuacjach znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Z rozmówek dowiemy się jak zameldować się w hotelu, zgłosić zgubione dokumenty, zamówić posiłek (i to każdego rodzaju od zwykłej wędliny po owoce morza),zapłacić rachunek, poradzić sobie na poczcie, banku, kafejce internetowej, a nawet spa, zgłosić przestępstwo, wynająć samochód, kupić biżuterię/kwiaty/kosmetyki/ubrania/jedzenie, a także jak zakomunikować, że widzieliśmy wypadek lub jesteśmy chorzy. Dla poszukiwaczy miłości też coś się znajdzie - podrywanie, flirtowanie, a nawet sama randka - wszystko, co należałoby w tych sytuacjach powiedzieć mamy podane jak na tacy.

Rozmówki zostały podzielone na kilkadziesiąt rozdziałów, dotyczących poszczególnych tematów rozmów, które krótko przedstawiłam powyżej. Dodatkowo są bardzo przejrzyste, frazy pooddzielane są liniami przerywanymi, dzięki czemu szybko możemy znaleźć potrzebny zwrot. Oczywiście nie może tu zabraknąć polskiej wymowy, z której nieraz się śmiałam (np. Thursday = fersdej),pogrubiono te głoski, które mamy akcentować podczas wymowy. Na końcu książki mamy indeks, który też ułatwia poszukiwania oraz najczęściej mówione zwroty, czy znaki z informacjami. Książka okraszona jest także ilustracjami od autorki.
Tak więc cała oprawa graficzna jest ciekawa i przejrzysta.

W rozmówkach możemy spotkać się z wieloma zabawnymi i bardzo przydatnymi zwrotami, bez których nie można podróżować. Jest to jednak pozycja nie tylko dla podróżników, ale również dla osób uczących się angielskiego, chcących poznać przydatne w życiu codziennym zwroty, których w szkole się nie uczymy. Nie wiem jak to jest u Was, ale ja przez całe życie w szkole uczę się jedynie gramatyki lub jakichś pojedynczych słówek, a lekcji poświęconych mówieniu czy uczeniu się np. jak zachować się, gdy zgubiliśmy dokumenty, czy gdy potrzebujemy pomocy lekarskiej zwyczajnie nie ma lub podawane są zdawkowe informacje. W liceum jest troszkę lepiej, bo przecież mamy maturę ustną z angielskiego, ale opis obrazka nikomu się w podanych przeze mnie przed chwilą przykładach nie przyda.

W dzisiejszych czasach niezbędne jest znanie języków obcych, a w szczególności języka angielskiego - dzięki niemu możemy porozumieć się z ludźmi na całym świecie. Dlatego uczmy się go nie tylko w szkole, ale właśnie z takich książek, które nam w tym bardzo pomogą, a jednocześnie nie zanudzą stertą kompletnie niepotrzebnych rzeczy do nauki. Beata Pawlikowska napisała także rozmówki z języka niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego i francuskiego, tak więc źródeł z których możemy skorzystać jest bardzo wiele, wystarczy tylko mieć w sobie odrobinę zapału do nauki.

Ciarolka, www.zaczytanawksiazkach.blogspot.com

Zbliżają się wakacje i wielu z nas zapewne wyjedzie za granicę, aby...

Twórczość Pani Beaty Pawlikowskiej nie jest mi obca. Z pewnością każdy z nas słyszał o tej podróżniczce. Pisarka specjalizuje się w wydawaniu rozmówek i książek dotyczących różnych języków. Na rynku ukazało się już kilkanaście takich egzemlarzy. Tym razem postanowiłam sięgnąć po rozmówki angielskie. Znajomość tego języka u mnie jest minimalna, więc tym chętniej zainteresowałam się tą pozycją.

Książka podzielona jest na działy, co ułatwia poruszanie się po niej. Z tyłu znajduje się także dokładny spis treści, najczęściej używane i widziane słowa, które warto zapamiętać.

Odnośnie słówek mogę powiedzieć , że są różnorodne, jest ich dużo i z pewnością przydadzą się nam w niejednej sytuacji życiowej. Co do wymowy nie mogę się na ten temat wypowiedzieć, czy jest dobrze napisane – nie znam się na tym za bardzo, dlatego książkę przyjmuję za pewnik.

Nauka języków obcych jest bardzo ważna, dlatego bardzo cieszę się, że są wydawane takie książki. Wskazane jest, aby pisały je osoby kompetentne tak, jak było w tym przypadku. Autorka wiele podróżuje, więc miała szansę zetknąć się z różnym słownictwem. Bardzo dobrze, że chce się swoją wiedzą podzielić z innymi czytelnikami.

Ja ze znajomością języka angielskiego mam problem już od wielu lat, dlatego tym chętniej skorzystam z nauki z tej książki. Być może dzięki niej lepiej opanuję słownictwo, zobaczymy. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, jestem dobrej myśli!

Wskazane jest, aby uczyć się z książki działami. Wiadomo, że gdy zaczniemy każdy po trochu szybko nam się wszystko zacznie mylić i wiele nam to nie pomoże w nauce języka. Dlatego warto najpierw opanować jeden dział, a potem przechodzić do następnych. Być może jest to bardzo pracochłonne zadanie, jednak z pewnością niedługo będzie widać pierwsze efekty!

,,Rozmówki. Angielski ” to doskonała pozycja dla tych, którzy chcą ulepszyć swoją znajomość języka, a także poznać nowe słowa i wyrażenia.

Moja ocena : 8/10

Próbki na http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,28,638,rozmowki-angielski.html