Zacząć od nowa

Sonia Draga
literatura piękna
Alina Siewior-Kuś

Na półkach: , , , , ,

Opowieść opowiada o 40-letniej kobiecie Kit ma dwójkę swoich dzieci,które samotnie wychowuje.
Z początku myšlałam,że historia będzie kiepska,a po jakimś czasie akcja się zaczęła rozkręcać,coś zaczęło się dziać.
Historia wzruszająca,wciąga całkowicie do czytania,wartka akcja i trzyma w napięciu,wzruszyłam się przy tej książce.
Urzekła mnie,wciągnęła,,,,,po prostu...

Książka dobra na deszczowy wieczór. Czytało się łatwo, szybko i przyjemnie. Może nie było na samym końcu fajerwerków ale książka pozytywna.

Jak dla mnie - zdecydowanej przeciwniczki "romansideł" i harlekinów - podejście do "Zacząć od nowa" było od początku dosyć sceptyczne. Jednak czego nie zrobi dobra rekomendacja. Książkę pożyczyła mi koleżanka z pracy, która określiła ją jako lekką, przyjemną w odbiorze i niekoniecznie charakteryzującą się nagromadzeniem romantycznych sytuacji. Owszem, perypetie bohaterów...

Zawartość podobna do okładki - mdła.

Na początku bardzo słabo, potem trochę się rozkręca. Literatura zdecydowanie kobieca, jak dla mnie w nie najlepszym kontekście tego wyrażenia. Inne realia, inne problemy.

Świetna, nie mogłam się oderwać. I choć niektóre wątki były dość przewidywalne, a całość dość lukrowana, sama fabuła ciekawa.

Nie mam skali porównawczej, bo to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jane Green, ale "Zacząć od nowa" bardzo mi się spodobała, szczególnie gdy przebrnęłam przez 100 stron i akcja zaczęła nabierać tempa. Mówiąc najkrócej jest to opowieść o o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, miłości, zrozumienia i akceptacji, szczególnie na przykładzie 40-letniej Kit, matki dwójki...

można, ale nie obowiązkowo

• Ebooki
  • Chcę w prezencie
  • Prawdziwe Historie
  • Wcześniej lub później
  • Kupione w 2015r.

Dodaj cytat z książki Zacząć od nowa