Ostatni król Polski. Karol Stefan Habsburg. Historia polskich Habsburgów

Krzysztof BłechaAdam Tracz Wydawnictwo: BoniMed historia
BoniMed
Habsburgowie historia Polski
historia
Habsburgowie historia Polski

Okładka książki Księżna. Wspomnienia  o polskich Habsburgach Krzysztof Błecha, Adam Tracz
7,6
Księżna. Wspom... Krzysztof Błecha, A...

"Już sam jej tytuł powoduje zaskoczenie czytelnika (...) Autorzy we wstępie wyjaśniają jego znaczenie, jednak w samej treści książki, a zwłaszcza w rozdziale „Karol Stefan – król Polski” trudno znaleźć „żelazne” argumenty na to, że Habsburg był pewnym kandydatem na króla Polski, trafniejszym określeniem byłoby tu stwierdzenie, że był „kandydatem na kandydata”."

"Przypisy...

Jako osoba urodzona i mieszkająca przez długi czas w Żywcu, a także uwielbiająca dynastię Habsburgów (zarówno naszą rodzimą linię żywiecką, jak i panującą), nie mogłam oprzeć się pokusie kupna tej książki.

Zasadniczo nie żałuję - jak na pozycję amatorską, wydana została dość poprawnie, a pod względem technicznym nawet starannie. Dobrej jakości papier, porządnie zszyte...

• Historia
  • Polska