Lodowi wojownicy

Agora
2008-01-01
2008-01-01
978-83-7552-379-9
Wspinaczka wysokogórska góry wyprawy alpinizm himalaizm

Okładka książki Polskie Himalaje Wojciech Fusek, Janusz Kurczab, Jerzy Porębski
Ocena 6,7
Polskie Himalaje Wojciech Fusek, Jan...
Okładka książki Na tle nieba Maciej Bernatt, Stanisław Biel, Zbigniew Jurkowski, Janusz Kurczab
Ocena 8,2
Na tle nieba Maciej Bernatt, Sta...

Szybka lektura podczas pobytu pod Śnieżnikiem. W sam raz do wieczornego opata i porannej kawy. Mała rekompensata za iście alpejskie ceny w schronisku. Historie tu przypomniane oparte są przede wszystkim na cytowanych wspomnieniach uczestników wypraw. Kurczab trzyma się założeń, jest rzeczowy i oszczędny. Tylko czasem dorzuca swoje trzy grosze, zwłaszcza aby delikatnie wbić szpileczkę Zawadzie. Niestety ten lakoniczny styl rodem ze streszczeń szkolnych lektur pozbawia opowieści tego co najważniejsze - górskiego klimatu.
Smutne, że rok za rokiem odchodzą kolejni bohaterowie tej książki.

Dodaj cytat z książki Lodowi wojownicy