Geniusz

2000-01-01
978-83-7674-196-3
Piotr Kuś

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Gloria Graham Masterton, K...

Czy zdecydowałbyś sie przyjmowac tabletki zwiekszajace Twoja inteligencje bez wzgledu na skutki uboczne?
Ksiazka ma bardzo specyficzny klimat, wielu moze sie nie podobac, jednak jesli lubisz Mastertona to sie nie zawiedziesz!:)

Słabiutko. Strata czasu.

Słabiutko. Strata czasu.

Ta książka to moja pierwsza styczność z twórczością Grahama Mastertona.
Akcja powieści rozpoczyna się podczas II Wojny Światowej, gdy Japończycy porywają z domu w Kalifornii amerykańskiego naukowca mordując jego żonę, aby nie pozostawić śladów.
Potem autor przenosi nas do czasów współczesnych, gdy Micky Frasier ratuje przed oprychami starszego mężczyzna. Uratowany okazuje się geniuszem, który opracował substancję znacznie polepszającą zdolności mózgu człowieka. Frasier chcąc nie chcąc zostaje wplątany w dużą sprawę, naraził się na gniew bardzo wpływowych ludzi. Ów geniusz jest bardzo tajemniczy, wydaje się być niewinny, ale czy na pewno?
Interesująca pozycja, nie wiem co robi w kategorii horror, gdyż wg mnie to sensacja z elementami thrillera. Aczkolwiek zdecydowanie warto sprawdzić.

Ta książka to moja pierwsza styczność z twórczością Grahama Mastertona.

Jak na bohaterów, którzy są geniuszami czasem popełniają wybitnie idiotyczne błędy i to trochę razi w oczy.

Po autorze spodziewałam się czegoś bardziej w stylu horroru, ale fabuła nie była aż tak zła i nawet w pewnych momentach mnie wciągnęła. W niektórych momentach ciężko się czyta lub trudno było mi się w kręcić, ale może książka po prostu nie była w moim stylu.

Książka nie do końca i tematyce która mnie porywa, ale stwierdzam że lekko się ją czyta.
Cały czas czułam się jakbym oglądała sensacyjny film, akcja non stop
Ogólnie polecam.

Cały czas czułam się jakbym oglądała sensacyjny film, akcja non stop
Ogólnie polecam.

Książka chwilę się rozkręca, ale jak już wciągnie to trzyma do końca! Szybka akcja, genialne dobranie bohaterów oraz świetna fabuła sprawiają, że od tej książki trudno jest się oderwać. Serdecznie polecam, nie tylko fanom gatunku!

Ależ mi się podobała ta książka! Zawrotna akcja jak w filmie. Świetny pomysł na książkę! Wciąga od samego początku. Polecam!

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Bardzo dobrze przedstawieni bohaterowie. Trochę humoru, intrygi. Szybka akcja. Polecam

Książka słaba, a tłumaczenie jeszcze słabsze, najwyraźniej zlecone jakiemuś niezbyt zdolnemu studentowi anglistyki. Bardzo ciężko się to czytało.

• Graham Masterton
  • Masterton