Angels' Flight

Okładka książki Angels' Flight Nalini Singh
Okładka książki Angels' Flight
Nalini Singh Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Guild Hunter (tom 0.0) fantasy, science fiction
Guild Hunter (tom 0.0)
Berkley Books
2012-02-28
2012-02-28

1914

Zbiór czterech opowiadań z uniwersum the Guild Hunter:

- Angels’ Dance - Jessamy, a beautiful flightless angel, has always held her own in the world of angels and archangels … until she meets Galen and begins to dream of flying. Galen is fierce and passionate, but he finds himself growing protective towards Jessamy: so vulnerable, and so strong at the same time. It’s clear there is something growing between them; will they find a way to dance together?

- Angels’ Wolf - is a tale of flirtation and danger set in the Guild Hunter world. Noel has been promoted, but in the Guild Hunter world that’s not always as positive as it sounds. And now that he’s working with the beautiful, dangerous, seductive Nimra there are a whole host of new risks he has to contend with. Nimra is drawn to the mysterious Noel, sent to her by an angel, defiant and intense and oh-so-intriguing. Is their an alliance to be forged between them, or is it a matter of time before one of them becomes the others prey...

- Angels’ Judgementis - the compelling story of passion, love and danger in the Guild Hunter world. Sara and Deacon are Guild Hunters, their life’s work is catching and capturing – or killing – rogue angels. It’s dangerous work and sometimes life or death decisions must be made in a moment. And when a judgement has to be made, should love be allowed to get in the way?

- Angels’ Pawn - is a tale of flirtation and danger set in the Guild Hunter world. Ashwini and Janvier have no reason to be drawn to each other – but they are. Even when they’re on opposite sides of a debate there’s a spark between them which doesn’t want to die. Will it be fanned to become a flame … or are they both the pawns of angels?

Zbiór czterech opowiadań z uniwersum the Guild Hunter:

Cztery opowieści o pobocznych bohaterach z serii o Łowcach Gildii. Historie tak różne, z niezwykłymi osobowościami, które wspaniale dopełniają cały cykl. Janvier i Galen to moim ulubieńcy tutaj. Choć poznać historię Sary, przyszłej dyrektor Gildii i jej Deacona również było ciekawie. Noel i Nimra fajnie dopełnili całość.

Szczegółowa ocena:

Szczegółowa ocena:
"Pionek Aniołów" - 8/10
"Wyrok...

#0.4 Angels' Dance 9/10
Cudowna opowieść. Galen posiadał wszystko to co lubie. Jess co prawda jest wiekowa aczkolwiek w ogóle się tego nie odczuwa. Wciąż wydaje się młoda, jakby dopiero co rozwinęła skrzydła. Idealna dla Galena :)
Także dobrze było przeczytać o tym jak wyglądały „początki” Raphaela jeśli chodzi o jego władzę.
Ta część najbardziej przypadła mi do gustu :)

#0.5 Angels' Judgment 8/10
Dobrze jest poznać historię Sary i tego jak została Dyrektorem Gildii. Świetna cześć, Deacon boski!

#0.6 Angels' Pawn 8/10
Świetny wstęp do historii Ashwini i Janviera. Tak się składa, że po połówkach mam zamiar się wziąć za kontynuacje i właśnie będę czytać siódmą część która będzie o nich. Nie mogę się doczekać :)
Janvier ❤

#3.5 Angels' Wolf 7/10
Bardzo fajna historia wampira i Anielicy, aczkolwiek jak dla mnie za mało akcji.

#0.4 Angels' Dance 9/10
Ta część najbardziej przypadła mi do gustu...

Nie-sa-mo-wi-te.

Najważniejsze - czytać NAJWCZEŚNIEJ PO trzecim tomie serii.

Książka zawiera cztery historie. Każda prezentuje inna parę.
Najbardziej chciałam poznać dzieje opisane w historii drugiej i czwartej (tak tak xD ta tutaj książkomaniaczka była ciekawa jak sie poznali),lecz trzecia była niesamowita. O pierwszej nie ma co mówić... tom siódmy zaspokaja zawód nad jej długością.
Jak napisałam w drugim - ostrzegającym - zdaniu, odradzam czytanie tego tomu przed trzecim tomem serii, gdyż jest w nim wiele informacji, które mogą zepsuć pewien smaczek w początku historii Rafaela i Eleny, podczas gdy ona odkrywa tą cześć świata aniołów, który znana tylko aniołom i zaufanym wampirom.

Angels' Pawn - Janavier i Ashwini - chronologicznie niedługo przed pierwszym tomem.
Pierwsza historia jest jakby wstępem do siódmego tomu serii. Jest to bardzo krótka historia z początku ich znajomości. Nie za wiele można powiedzieć, zdecydowanie byłam bardzo zadowolona z tego wstępu, choć równie dobrze mógł być on "długim prologiem" tegoż siódmego tomu (a nawet nie miałabym nic przeciwko).

Angels' Judgment - Deacon i Sara - Chronologicznie trochę przed Angels' Pawn.
Druga historia jest bardzo istotną częścią tego świata, gdyż każdy ciekawy jak Sara poznała Deacona lub jak została Dyrektorką... powinien byc bardzo usatysfakcjonowany.

Angels' Wolf - Noel i Nimra - Chronologicznie dzieje się w tym samym czasie co trzeci tom.
Trzecia mówi o wampirze, ktory wcześniej występuje zaledwie w jednej czy dwóch scenach w drugim tomie, oraz jest wspomniany w trzecim - że został wysłany na dwór Nimry. Właśnie z racji tej historii i kolejnej, odradzam czytanie tego tomu. Zdradza on wiele o aniołach i ich podwładnych. Ta cześć książki jest wciągającym fragmentem świata z bardzo interesującą anielicą-jakby-kociarą, poznajemy w niej podobną stronę co u Archanioła Nowego Jorku - emocje inne niż wyrachowanie czy chłód. Noel też nie jest typowym przykładem wampira - potrafi się postawić przed anielicą, czego nie odważyliby się zrobić inni w podobny wieku. Historia urzekła mnie przede wszystkim kotami... i wilkiem.

Angels' Dance - Galen i Jessamy - Chronologicznie czterysta lat przed tomem 1.
Czwarta mówi nam jak Jessamy "Uczona" - oczytana archiwistka anielskiej społeczności - poznała Galena "Barbarzyńcę" (nie gryźcie za to ;p po przeczytaniu zrozumiecie). Historia jak na mój gust skończyła się za szybko. Było niesamowicie czytać o tak interesującej postaci jak anielica, która wie prawdopodobnie wszystko o anielskim gatunku. Jestem pewna, że jeśli pojawi się tom "połówkowy" gdzieś między główna historią, to pochłonie mnie równie głęboko jak wszystkie tomy z serii.

Nie-sa-mo-wi-te.

Najważniejsze - czytać NAJWCZEŚNIEJ PO trzecim tomie serii.

Książka zawiera cztery historie. Każda prezentuje inna parę.

Doskonałe uzupełnienie serii Łowca Gildii, kilka opowiadań o pomniejszych (ale bardzo interesujących) bohaterach cyklu. Świetnie uzupełnia i rozszerza spektrum świata od tysiącleci rządzonego przez anioły. Dla wielbicieli cyklu - lektura obowiązkowa.

Angel's Flight to cztery opowiadania o postaciach trzecioplanowych.
1.Angel's Pawn - to moja ulubiona para Janvier i Ashwini(ach co za emocje, czyli zamiast próbować go zabić muszą współpracować ;)

2.Angels' Judgment - Sara i jej zabójczy Deacon. Czyli jak się poznali i jak Sara została dyrektorem Gildii.

3.Angel's Wolf - Jest o Noelu wampirze którego poznaliśmy w Pocałunku, który został zrzucony z dużej wysokości i miał wszystkie kości połamane, pamiętam,że Rafael jeszcze musiał mu pomóc. Teraz po wyzdrowieniu dostał misję u pięknej anielicy Nimiry.

4.Angels' Dance - Pamiętacie nauczycielkę małych aniołków Jessamy?
Poznaje swojego "subtelnego" anioła Galena.

Bardzo fajne opowiadania, miałam niedosyt przy pierwszym opowiadaniu, bo bardzo lubię tę parę,ale jest osobna część o nich więc nie jest źle, a to jest takie fajne wprowadzenie.

Angel's Flight to cztery opowiadania o postaciach trzecioplanowych.

3.Angel's Wolf - Jest o Noelu wampirze którego poznaliśmy w...

Świetne uzupełnienie serii, szkoda tylko, że takie krótkie losy niektórych bohaterów chętnie bym poznała w pełnym wydaniu!!! Polecam fanom!!!

Uwielbiam cykl Nalini Singh Łowca Gildii, ciągła akcja, brak zbędnego tekstu i te opisy erotyczne...

Angels' Dance już przeczytane :)
Każdą książkę tej Autorki będę każdemu polecała (nawet te krótkie :)

Angels' Dance już przeczytane :)
Każdą książkę tej Autorki będę każdemu polecała (nawet te krótkie :)

• Anioły
  • Nalini Singh