Autor widmo

Robert Harris
kryminał, sensacja, thriller 400 str.
Ghostwriter

Albatros
kryminał, sensacja, thriller
autor książka prawda

Kup książkę

Książka spełniła moje oczekiwania, a poznalam ją poprzez fragment wykorzystany do ułożenia zadania maturalnego z języka angielskiego. Bardzo przyjemnie się ją czyta, została napisana w bardzo wciągający sposób, niestety jest dość przewidywalna.

Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autor nakreślił ciekawych bohaterów i osadził akcję w otoczeniu, które jeszcze bardziej podkreśla opisaną intrygę. Bardzo polecam.

W poszukiwaniu prawdziwej wersji życia. Głównych bohater jest tzw. „duchem” czy też „murzynem” czyli pisze najczęściej biografie słynnych ludzi w ich imieniu. Tym razem musi napisać biografię byłego premiera Wielkiej Brytanii. Problem w tym, że poprzedni „duch” zajmujący się tą sprawą zginął w niejasnych okolicznościach.

Podobało mi się, że książka pokrótce przedstawia...

Znakomite, rasowe czytadło. Wielce wciągająca powieść odsłaniająca kulisy wielkiej polityki. I jak napisana! Ręce same składają się do oklasków!Ni dziwnego, ze książkę zekranizował sam Roman Polański, ale film nie ma tej magii, co proza Harrisa.

Kolejna książka pana Harrisa z mną. Kolejny kawałek porządnego literackiego rzemiosła. Gwiazdkowo wprawdzie tylko 6 ale ogólnie powiedzmy że 6.49. Niezbyt dynamiczna a jednocześnie wciągająca z każdą kolejną kartką. Prosta historia ze skomplikowanym tłem pokazująca kulisy polityki i życia polityków. Może trochę jest jak nie do końca rozpakowana czekolada. Wgryzasz się dopóki ni...

Znakomity thriller, świetnie mi się czytało. Choć nie mogła się pozbyć z głowy wizerunku głównych bohaterów, bo film oglądałam wcześniej niż czytałam książkę.

Kupiłem przez przypadek w Biedronce, zachęcony ceną 9,90 zł, kadrami z filmu (którego nie oglądałem) na okładce i faktem, że posłużyła Polańskiemu za kanwę scenariusza. To jest druga książka Harrisa jaką przeczytałem, oprócz "Konklawe". Powieść o wyborze papieża uważam za lepszą. Ta mnie zupełnie nie porwała. Taki przeciętniak - przeczytać można, ale obowiązku nie ma.

Autor widmo, duch, twórca wielu książek, o których nikt nie pamięta i nie wie.
Bohater wdaje się w tajemniczą grę z swoim pracodawcą. Zaczyna szukać i odnajduje różne tajemnice z przeszłości.
Książka ciekawa przyjemna. Z napięciem czekałam co będzie dalej.

Wracam do tej książki co jakiś czas. Fajnie pokazane rozterki murzyna i gładko przeprowadzana akcja. W książce jest dosłownie jedna scena łóżkowa, chodzi o relację bohatera i żonę Adama. Pokazana subtelnie ale działa na wyobraźnie.

Bardzo dobrze napisana ksiazka. Nie moglem sie oderwac od lektury. Co moze sie zdarzyc jesli wynajety ghostwriter zaczyna wychodzic poza swoja role i dociera do rzeczy ktore moga byc niebezpieczne? Czytajac te ksiazke czulem napiecie jakie doswiadcza wynajety "pisarz".

Dyskusje