Micro

Michael CrichtonRichard Preston Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
978-83-7659-820-8
Robert Waliś
Albatros
powieść amerykańska
kryminał, sensacja, thriller
978-83-7659-820-8
Robert Waliś
powieść amerykańska

Bardzo dobra książka. Powiało nowością. I baśnią o smokach. Takiej scenerii jeszcze nie podziwiałam. Super! Pal sześć szalonych naukowców żądnych władzy i pieniędzy. Pal sześć zdrajców co to dla mamony zabijają. Takich literatura może w pęczki wiązać po 12 sztuk w jednym. Chodzi mi o świat mikro. Piękny. Zobaczyć z tak bliska osę, komara, żuka. Zobaczyć świat z perspektywy...

Świetna książka. Zwłaszcza opisy walk z "potworami" z trawy i nie tylko. Fabuła nie była jak dla zbyt wyszukana ale, i tak czytało się bardzo przyjemnie.

Nie mam większych zastrzeżeń, może kilka drobnych. Średnio wciągająca chociaż w ogólnym rozrachunku warta przeczytania. Świat Micro pokazany w ciekawy sposób. Zawiodłam się trochę końcówką,

Jeśli ostatnimi czasy nie byliście w dżungli i nie musieliście walczyć o przetrwanie, koniecznie musicie ją przeczytać!

Bardzo dobra książka, cała historia bardzo wciągająca i z zaciekawieniem się zagłębiłem w cały mikro świat Crichtona.

Ujdzie, niezły pomysł, nieco naiwna fabuła, interesujące pomysły, razem wynik średni.

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że w pokoleniu 40+ niemal wszyscy wiedzą, kim był Michael Crichton. Nie chcę przez to powiedzieć, że czytali jego książki, bo przecież książek nie od dziś się już nie czyta, ale przynajmniej słyszeli to nazwisko albo widzieli adaptacje jego powieści. Powstało ich naprawdę sporo: Andromeda znaczy śmierć, Człowiek terminal, Wielki skok na...

Jedna z lepszych powieści Autora. Oczywiście trzeba zaakceptować nieco bajkową konwencję, ale potem jest już bardzo ciekawie. Jak zwykle doskonałe przygotowanie naukowe, rozwijająca się akcje i interesujący bohaterowie.Trochę "przy okazji" podjęty problem manipulowania genomem. Jeżeli znów poczujemy w sobie odrobinę dziecka, możemy wspaniale się bawić. W promocji genialny...

Akurat obejrzałem fragment bajki o mini ludziach i była ona ciekawsza. Owszem, czyta się nieźle, ale zbyt dużo w książce przypadku. Tak naprawdę nie wiadomo, jaki cel miał Drake rozwijając firmę i jednocześnie uśmiercając ludzi. Chwilami wydawało mi się, że czasowo też jest nieco chaotycznie...

Bardzo dobra pozycja sf. Kryminał, a jednocześnie przekazuje dużo wiedzy o świecie micro i uświadamia jak bardzo człowiek mógłby być bezbronny, gdyby był 20 razy mniejszy.

• Audiobook
  • Michael Crichton