Ogród niedoskonały. Myśl humanistyczna we Francji

Okładka książki Ogród niedoskonały. Myśl humanistyczna we Francji
Tzvetan Todorov Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Pejzaże Kultury publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Jan Maria Kłoczowski, Hanna Abramowicz
humanistyka Francja kultura Francji literatura bułgarska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Mam wielką słabość do tej książki! Styl, język, retoryka, metafory Todorova są tak sugestywne, że trudno o nich zapomnieć po zakończonej lekturze.
Mam wrażenie, że po jej przeczytaniu myślę Todorovem, ochoczo przejęłam jego wizję: zmanipulował mnie do pewnego stopnia...
A pisze o sprawach kluczowych dla człowieczeństwa!

A pisze o sprawach kluczowych dla człowieczeństwa!

Dodaj cytat z książki Ogród niedoskonały. Myśl humanistyczna we Francji