Zacząć od nowa

Okładka książki Zacząć od nowa Lauren Brooke
Okładka książki Zacząć od nowa
Lauren Brooke Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Heartland (tom 18) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Heartland (tom 18)
New Beginnings
Wydawnictwo Dolnośląskie
2012-01-01
2012-01-01
Donata Olejnik
heartland

Czytelnik, który zacznie czytać nie będzie mógł odejść od niej. Autorka prowadzi fabułę w ciekawy i elastyczny sposób, który powoduje, że nie jest to nudna książka oraz jest łatwa w czytaniu. Doskonale ukazuje jak ważne dla innych są zwierzęta, które dla wielu współczesnych nas są także przyjaciółmi. Amy, główna bohaterka, wybrała na swoich przyjaciół konie - choć to dzięki matce poczuła do nich miłość - i to one jej towarzyszą. Autorka wkłada w jej usta następujące słowa: lepiej dogaduję się z końmi niż ludźmi. I rzeczywiście czytając tę książkę czytelnik może także odnieś to wrażenie. Jednak koniec końców pokazuje, że również są ważne relację z rodziną i o nich pamięta.

Złożyło się tak, że wszystkie części jakie przeczytałam z serii HEARTLAND były wypożyczone z biblioteki, w której nie znalazłam następnych części. Dlatego wypożyczyłam już 18 (zatrzymując się na 9 tomiku). Na szczęście szybko się połapałam o co chodzi tym razem. Wspomniany jest Maverick- zdziczały kuc który rozpaczliwie pragnie miłości. Całość układa się w piękną i przemyślaną historię po którą warto sięgnąć nie tylko koniarzom, ale i tym którzy pragną czegoś więcej od prostej na oko historii.

Uwielbiam wszystkie książki z serii Heartland. A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką. Polecam wszystkim!

Książka nie rozczarowała mnie. Pełna dramatyzmu i przede wszystkim koni;) co jest dla mnie bardzo ważne.
Rozczarowała mnie trochę postać Carey... choć ją rozumiem, jednak autorka przedstawiła ją na początku jako osobę bardzo niechętną, sceptyczną, niemiłą m.in. dla Trega czy dla samej Amy;(
Ogólnie bardzo ciekawa i jest pozytywne zakończenie co jest ważne;)

Ogólnie bardzo ciekawa i jest pozytywne zakończenie co jest ważne;)

Po wiadomości o śmierci Hutena (dawnego przyjaciela mamy głównej bohaterki),Amy po raz drugi odwiedza Ocanumba. Jej poprzednio przyjazna relacja z Carey oziębiła się, a dziewczyna znowu traktuje Amy jak powietrze (tak jak na początku ich znajomości).
Kolejny rarytas. Ta seria jest niesamowita!

Kolejny rarytas. Ta seria jest niesamowita!

Hmm. Zbytnio to mnie ona nie ujęła. Miejscami mi się nudziła. Przynajmniej kolejna część zapowiada się ciekawiej ; )

1990

Zaproszona przez przyjaciółkę do Ocanumba, Amy cieszy się, że znów zobaczy stadninę położoną pośród surowej, górskiej scenerii. Ale kiedy zjawia się tu wraz Tregiem, wszystko wydaje jej się zupełnie inne. Amy zakłada, że Carey potrzebna jest pomoc przy niepokornym Mavericku, jednak dziewczyna unika zarówno jej, jak i swojego mustanga. Dopiero gdy Amy uda się spojrzeć głębiej, pojmie, co kryje się w dziwnym zachowaniu przyjaciółki?

Początkowe części były dużo lepsze.

Świetna seria ;) Polecam

Świetna seria ;) Polecam

19 września 2021r.

19 września 2021r.

• Konie
  • Heartland
  • O koniach

Dodaj cytat z książki Zacząć od nowa