Spadkobierczyni Medicusa

powieść historyczna
2008-01-01
Maria Grabska-Ryńska
lekarze powołanie powieść

‘Spadkobierczyni Medicusa’ to jedna z niewielu książek na jakie miałam nieszczęście trafić i doznać tak ogromnego rozczarowania. Fakt, że po dwóch rewelacyjnych wcześniejszych częściach, poprzeczka została bardzo wysoko postawiona, ale moim zdaniem, ta książka to strata czasu. Fabuła - mimo iż porusza kontrowersyjny temat aborcji - jest nieciekawa, takie ‘flaki z olejem’...

Jakże inna do pierwszej książki autora. Powieść o zwyczajnym życiu, takich książek jest wiele. Po Medicusie spodziewałam się po tej książce trochę więcej. Mimo wszystko czyta się ją dobrze. Lekka powieść na spokojne wieczory.

Szkoda, że potencjalnie dobra historia zmieniła się w ckliwe romansidło.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie urzekła mnie jak poprzednie części Medicusa jednak czytałam ją z zainteresowaniem i zapartym tchem. Szkoda, że to już ostatnia opowieść o rodzinie Cole'ów.

Trzecia część serii, równie dobra, jak poprzednie. Pozostajemy wraz z bohaterami w Stanach Zjednoczonych. Roberta J. Cole, dobrze zapowiadająca się lekarka z talentem i ogromną szansą na zawrotną karierę, niespodziewanie postanawia opuścić Boston i osiąść na wsi. Wtapia się w lokalną społeczność i odkrywa, że ona również, jak wielu jej przodków, posiada Dar, który pomaga...

Jedna z moich ulubionych, jak zreszta pozostale tego autora.

Nie będę oryginalna. Ta powieść jest słaba, szczególnie jeśli zestawi się ją z dwoma poprzednimi tomami. Nie ma polotu.

Ostatni tom trylogii, pozbawiony niestety magii pierwszego tomu. Choć czyta się go dla odmiany zdecydowanie łatwiej, bowiem i czasy i problemy nam bliższe, to jednak odbyło się to kosztem jakości. Ale i tak warto.

Tom 3 mojej ulubionej serii o rodzinie medyków, potomków Roba. Ciut mniej wciągający niż poprzednie, ale niezła.

Kiepska moim zdaniem. Żal że ma jakiekolwiek powiązanie z Medicusem, nie dorasta jej do pięt.

• Medycyna
  • 2014