Życie na kredyt

biznes, finanse
IPS
2011-01-01
2011-01-01

Warto przeczytać przed wzięciem kredytu hipotecznego.

Warto przeczytać przed wzięciem kredytu hipotecznego.

Książka w sam raz na jedno długie popołudnie. Nie jest to typowy poradnik. Raczej gawęda na temat mieć czy być. Czytając, początkowo zapomniałam zupełnie, że autorem jest atrakcyjna blondynka ;)
Miałam nieodparte wrażenie, że własny ojciec tłumaczy i objaśnia mi niebezpieczeństwa braku rozsądku i umiaru w życiu. Przestrzega, że "szukamy w przedmiotach materialnych rekompensaty za braki emocjonalne, uczuciowe". Przypomina, że "w sądzie nie należy liczyć na sprawiedliwość, ale jedynie na wyrok w granicach prawa".
Stąd uważam, że 5 punktów na LC to zbyt mało za tyle dobrych rad. "Każdy ma słabości,na których inni mogą świetnie zarobić".
Banały? Być może, wg mnie warto jednak zastanowić się nad nimi, zwłaszcza, jeśli nie ma się w sobie lub wśród bliskich głosu, który w porę ostrzeże przed złym krokiem.
Autorka mówi wiele wartościowych rzeczy. Na przykład: "jeżeli nie chcemy przebywać z dziećmi, kiedy są małe, absorbujące i męczące, one nie będą chciały naszego towarzystwa w przyszłości". Przypomina, że
dzieci i dorośli są przyuczane przez media do konsumpcyjnego modelu życia, więc zawsze należy zastanowić się przed wydaniem pieniędzy - zwłaszcza tych nie swoich.
Tylko tyle i aż tyle.

Książka opowiada o tym co już wiem, czyli takie utrwalenie wiedzy. Żadna nowość, myślę, że autorka bardziej chciała się pokazać, ponieważ wewnątrz książki mamy mnóstwo jej zdjęć.

• Poradniki
  • Oddałam dalej
  • Biznes, ekonomia, marketnig
  • Finanse
  • 2019 i wcześniej
  • Biznes, finanse, ekonomia

Dodaj cytat z książki Życie na kredyt