Diabeł w dzwonnicy: Opowiadania

diabeł dzwonnica opowiadania grozy
klasyka
Stanisław Wyrzykowski
diabeł dzwonnica opowiadania grozy

Wstęp o grach planszowych, bystrości i analitycznym myśleniu do "Zabójstwa przy rue Morgue"- świetny :)

Opowiadanie z psychiatrykiem 10/10! :)

Bez Poe'go nie byłoby ani Lovecrafta, ani A.C. Doyle'a. Otworzył bramy współczesnej sztuki.

Wszystkie horrory swiata nie budza takiej grozy jak opowiadania Poego. Najgorsze kryje sie nie w ciemnosciach cmentarza ale w ludzkiej duszy.

Klasyka.Niestety mnie już tak nie powala na kolana jak kilkanaście lat temu, gdy ją czytałam pierwszy raz.

Wiem, że książki tego autora to klasyka, zauważyłam też, że pisze ładnym językiem, choć na to prawdopodobnie zwróciłam uwagę ze względu na to, że język jemu współczesnych tak różni się od naszego. Mimo wszystko jednak nie podobała mi się. Przebrnęłam tylko przez początek. Jak na tamte czasy pewnie poruszał zupełnie nowe wątki, w stylu śmierć hrabiego, który niczym przeklęty...

• Edgar Allan Poe
  • Literatura amerykańska