Poskramianie swojego gremlina

Tłumaczenie: Julian Brudzewski
Wydawnictwo: Kos
Taming your gremlin
ani_anka

Niniejsza książka to w pełni uaktualnione wydanie klasycznego dzieła z roku 1983, które przedstawiało skuteczną metodę uwolnienia się od blokujących nas zachowań i przekonań. Rick Carson, twórca słynnej Metody Poskramiania GremlinaTM, uzupełnił książkę, włączając nowe ćwiczenia interaktywne, przykłady z prawdziwego życia, z którymi wszyscy możemy się identyfikować, oraz nowe obmierzłe gremliny dojrzałe do poskromienia. Carson łączy swój swobodny styl, taoistyczną mądrość, teorię zmiany w ujęciu zen oraz solidną psychologię w zrozumiały, niepowtarzalny i praktyczny system dla przegnania tkwiącej w nas klątwy. Wśród rzeczy, których się nauczysz, są:
• techniki uzyskiwania odstępu pomiędzy naturalnym sobą a potworem własnego umysłu,
• nadzwyczajna moc po prostu zauważania oraz bawienia się możliwościami,
• sześć kluczy do utrzymania równowagi emocjonalnej pośród wrzenia.

źródło opisu: http://www.kos.com.pl/pl/p/Poskramianie-swojego-gremlina/256

źródło okładki: http://www.kos.com.pl/pl/p/Poskramianie-swojego-gremlina/256

KaniaM | 2014-05-02
Przeczytana: 01 maja 2014

Bardzo dobra, terapeutyczna pozycja napisana przystępnym językiem. Jeśli miałabym określić jednym zdaniem istotę jej treści, to chyba najlepszym będzie "Jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem". I uwierzcie mi, większość z Was tej kontroli nie ma, choć może się Wam wydawać inaczej. Każdy z nas ma swojego przebiegłego i podstępnego gremlina, który nas ogranicza i nami "steruje". Już w trakcie lektury odkryłam jakim podłym skurczybykiem jest mój gremlin i jaki wpływ ma na moje życie (chociaż już wcześniej domyślałam się jego istnienia).
W każdym razie teraz z pomocą pana Carsona nie będzie mu już tak łatwo wpływać na moje zachowania i decyzje :)
Książka jest na tyle ciekawa i przydatna, że na pewno do niej za jakiś czas wrócę, by przypomnieć sobie i utrwalić wskazane techniki walki z gremlinem.
Pozycje godna polecenia dla osób interesujących się psychologią, rozwojem osobistym, ale nie tylko.
Jedyna "ale" jakie mam to do korekty książki - niestety sporo błędów, co mnie nieco...

explorer-of-dreams | 2017-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Hmm książka moim zdaniem słaba - nic przełomowego , pomieszanie poplątaniem . Narysuj swojego gremlina , nazwij go , pogadaj z nim , wypowiadaj mantrę - to nie dla mnie może dla koneserów tak jak ilustracje rodem z horroru. Nigdy więcej.

Golda | 2017-03-25
Przeczytana: 23 marca 2017

Genialna książka! Autor w odniesieniu do ZEN pokazuje współczesnemu, zabieganemu człowiekowi jak zacząć zauważać pewne mechanizmy przejawiające się w wewnętrznym dialogu jaki każdy z Nas prowadzi, a następnie pozbyć się tego co nam nie służy. Książka zdecydowanie może odmienić życie, powinna być przerabiana w szkołach. Samo przeczytanie i czekanie aż wszystko zrobi się samo, aż coś wyjdzie z książki rozwiąże problemy i poprzestawia nam w głowach? Tak nie jest, trzeba wykonać adekwatną pracę. Zarezerwować czas i sumiennie, ale na luzie realizować ćwiczenia. Przeczytana raz, póki co. Będę wracał. Polecam gorąco.

Marigold120 | 2016-07-19
skocznyrap | 2016-05-18