Goście na Boże Narodzenie

Wydawnictwo: Media Rodzina
Pettson får julbesök
święta, choinka, staruszek, pomoc
Edyta

Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowywania świątecznych potraw, no i prezentów. Niestety, zanosi się na to, że święta będą smutne, nie będzie pierniczków i choinki, bo staruszek Pettson złamał nogę i nie może chodzić. Ale od czego są sąsiedzi? Dzięki ich pomocy święta mogą być naprawdę przyjemne!

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

Meowth | 2016-03-06

Seria o kocie Findusie - jedna z ukochanych mojej córki z dzieciństwa. Ze względu na tę miłość, na humor i ciepło, zawarte w książeczkach, oraz równie dowcipne ilustracje, przechowujemy je nadal, choć z nich wyrosłyśmy. No bo czy można wyprzeć się takich starych, ukochanych przyjaciół? Zresztą... Nie mówcie mojej córce - ja czasem do nich wracam :)

Piotr | 2015-02-01
Przeczytana: 21 grudnia 2014

To jest jedna z najdłuższych książek mojej siostry. Pettson chciałby, aby Findus miał niezapomniane święta i żeby dalej obchodził święta, ale w tym celu musi przyjść święty Mikołaj. W tym celu Pettson buduje mikołajową maszynę, która pracuje jednak inaczej niż powinna.

AgaGogo | 2016-12-11
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Nordqvist tym razem zajął się przygotowaniami Pettsona i Findusa do Świąt Bożego Narodzenia. Ich plan przygotowań z powodu upadku Pettsona, czego wynikiem była boląca noga, rozsypał się. Święta zapowiadały się bez choinki i co gorsza bez jedzenia i ciepła. Findus był nie pocieszony i rozczarowany, a Pettson nie mógł pocieszyć kotka, bo noga bolała bardzo.
Gdy tak trwali w zadumie i smutku, przyszedł syn sąsiada z propozycją pomocy w odgarnianiu śniegu i innych cięższych pracach około domowych. Po zaopatrzeniu domu w opał, obiecał wrócić. Po jego wyjściu Pettson wpadał na pomysł zrobienia choinki i ozdobienia jej. Całość wyglądała osobliwie, ale to prawdziwy choinkowy design:)
Jakież było zaskoczenie Pettsona, kiedy niebawem do drzwi jego domku zapukali sąsiedzi. Przynieśli świąteczne smakołyki, wypili kawę, porozmawiali. Było serdecznie i miło. Po jakimś czasie przyszli kolejni goście również ze świątecznymi pysznościami. To była najpiękniejsza i najweselsza Wigilia u Pettsona i...

Wszyscy w domu lubimy Pettsona i jego kota za piękne ilustracje, humor i pozytywną energię płynącą od bohaterów.
Opowieśc świąteczna, opowiedziana jak zwykle barwnym językiem, który pamięta się długo.
Po lekturze na stałe zagościło u nas powiedzonko "Może był tu jakiś kot i to zjadł", którym kwitujemy znikające smakołyki.
Gorąco polecam.

Bravo26 | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Bardzo ciekawie skonstruowane opowiadanie, które jest idealne w okresie świątecznym. Niestety trochę się rwało tłumaczenie, nie wiem, czy jest to wina korekty czy tłumacza.
PS. Po wysłuchaniu tej historyjki nasz synek (5 lat) bardzo chciał majsterkować;)

O to właśnie chodzi w Świętach! Dzięki Pettson!

Maya | 2014-03-19

Baaardzo świąteczna historia!