8320816335
biznes, finanse

Drugie wydanie książki Strategia organizacji: w poszukiwaniu trwałej przewagi konkurencyjne j zawiera nowatorskie ujęcie problematyki strategii firmy, integrując dorobek praktyki i wielu dyscyplin naukowych. zakres książki jest bardzo obszerny, ponieważ Autor przedstawił zarówno główne koncepcje strategii organizacji, jak i metody strategicznej diagnozy otoczenia i samej firmy, procedury budowy i wdrożenia strategii w konkretnych sytuacjach rynkowych, w których działają obecnie firmy światowe i polskie. Połączenie doskonałego przeglądu teorii z wieloma trafnie dobranymi studiami przypadków małych i dużych firm produkcyjnych i usługowych, międzynarodowych i lokalnych, a także komunikatywny język i wartki tok narracji są ogromnymi walorami tej książki.

Damian | 2013-05-31
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Jest to zdecydowanie najlepsza książka jaką udało mi się przeczytać podczas studiów. Krzysztof Obłój z którym niestety nie miałem wykładów na Wydziale Zarządzania bardzo interesująco wprowadza nas w świat organizacji. Niesamowicie interesujące przykłady pozwalają studentom w miły i przyjemny sposób chłonąć wiedzę, którą przekazuje nam profesor Obłój. Można tylko żałować, że pozostałe książki akademickie nie są pisane w tak ciekawy sposób.

Maciej Filipczak | 2015-01-07

Książka bardzo dobrze opisuje strategie wewnętrzne i zewnętrzne zarządzania organizmem takim jak firma. Treść jest bardzo przystępna i może stanowić doskonały materiał poglądowy nawet dla nowicjuszy.

Magdalena Szczerbaciuk | 2018-01-31
Na półkach: 2018, Przeczytane