Humor Ojców pustyni

Tłumaczenie: Andrzej Wojnowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo "Kerygma"
Arguzie e facezie dei Padri del deserto
duchowość, humor, mądrość, święci
religia
luelle

Do jej lektury zaproszeni są zwłaszcza ci Czytelnicy, których gorszy skojarzenie: święty i humor. Ci właśnie łatwo przekonają się, że żywot sług Bożych nie musi być akurat okropnie poważny i smętny. Pogoda ducha, prawdziwa radość, wewnętrzne wyciszenie biorą się z przeświadczenia, że panem człowieczego życia jest Bóg, który kocha i nigdy nie zawodzi. A humor? Jest właśnie owocem owego przeświadczenia - Ojcowie pustyni niewątpliwie mieli poczucie humoru. (Ewa Czerwińska)

źródło opisu: Wydawnictwo Kerygma, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie