Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Egmont Polska
Doctor's Helper
9788328111929
Anna Janczyszyn

Zagubiona zabawka to ostatnia rzecz, jaką Dosia i jej pluszowi przyjaciele spodziewają się spotkać podczas zabawy w parku. Dosia dobrze wie, że musi znaleźć sposób na to, by pomóc słonikowi, więc czym prędzej zanosi go do kliniki. Kiedy okazuje się, że jej pacjent nie może mówić, Dosia staje w obliczu zupełnie nowego wyzwania. Czy Dosi uda się znaleźć wskazówki, które zaprowadzą ja do właściciela słonika?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: sklep.egmont.pl

Ida | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Kolejna "telewizyjna książka" w naszej biblioteczce. Tym razem ulubiona doktor Dośka, lekarz zabawek.
Bardzo dobry pomysł, by trochę rozładować oglądanie bajek w telewizji, nie tracąc przy tym kontaktu z ulubionym bohaterem. :)
Sama opowieść o zagubionym słoniku okazała się do tej pory nieznana, co wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie.
Wątek problemu astmy, życia z tą chorobą i ulubionych pluszaków, które towarzyszą małym pacjentom, to dodatkowy element, którego w oglądanej wersji dotąd nie spotkałam.
Ilustracje lekko odbiegają od znanego z ekranu wzoru, ale opowieść nie traci na jakości.
Dialogi, prowadzone przez postacie są identyczne z tymi słuchanymi w bajce, dlatego dziecko czuje, jakby oglądało ją w telewizji.
Opowieść, która bawi i uczy to najlepsze połączenie dla dzieci, do tego mała, bardzo charakterystyczna i sympatyczna bohaterka, to już zestaw doskonały!

Dziecięcy_Zakątek | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019