Amerykanie

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
literatura faktu
lusia1212

"Reportaż niniejszy napisałem po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywałem w latach 1959-1960. Ilość poczynionych obserwacji, zanotowanych faktów i zebranych materiałów była tak wielka, że zmieszczenie wszystkiego w jednej książce okazało się niemożliwe. (...) postanowiłem reportaż ten ograniczyć do zagadnień najprostszych, z jakimi przeciętny obywatel amerykański spotyka się co...

(...) postanowiłem reportaż ten ograniczyć do zagadnień najprostszych, z jakimi przeciętny obywatel amerykański spotyka się co dzień. Starałem się też dać możliwie wierny obraz społeczeństwa Nowego Świata, ukazując jednocześnie w formie skrótowej historyczne etapy rozwoju tego kraju".

źródło opisu: cytat ze wstępu

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!