Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat

Wydawnictwo: Psychoskok
5 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Aneta

Jeśli miałeś kiedyś okazję przeczytać światowej sławy książkę Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, z pewnością nieraz zastanawiałeś się, co mogło się wydarzyć dalej. Saint- Exupéry chciał ocalić od zapomnienia to, co najcenniejsze w dziecku – bezpośrednie okazywanie i nazywanie uczuć, szczerość, ufność, spontaniczność, odkrywanie świata i rządzących nim prawd moralnych i filozoficznych. „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” to kontynuacja przygód Małego Księcia i Pilota – kontynuacja jednak nietypowa, bo napisana przez polską autorkę. Choć, jak sama twierdzi, nie śmie porównywać się z mistrzem, stworzyła książkę, która z pewnością zaciekawi wszystkich fanów utworu francuskiego pisarza. „Narodziła się z tęsknoty. Z wiary w potęgę czekania, z psiej WIERNOŚCI i oddania.” Autorka podkreśla znaczenie przyjaźni, ale nie takiej na chwilę, na kilka miesięcy, ale przyjaźni do końca życia, na dobre i na złe. Zwraca uwagę na fałszywych przyjaciół, którzy pojawiają się w życiu każdego z nas i przestrzega przed ich złymi intencjami. Jednocześnie wierzy w przyjaźń prawdziwą – wartą poświęceń i pielęgnowania. Wie, że choć jesteśmy tylko ludźmi – istotami niedoskonałymi, to jednak potrafimy odróżniać dobro od zła i decydować, którą ścieżką podążymy. „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” to także opowieść o oswajaniu Liska, który może pojawić się w życiu każdego z nas. Koniecznie przeczytaj, jakie były dalsze losy przyjaciół. Ta historia, podobnie jak „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, chwyta za serce!

Aga CM | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Kolejną książką w tym wpisie goszczącą jest "Lisek, Pilot i Mały Książę - kolejnych 10 lat" autorstwa Małgorzaty Falby. Rozumiem, że autorka pragnęła spełnić swoje marzenie i dowiedzieć się co też stało się z liskiem - bohaterem powieści Antoine'a de Saint-Exepery'ego. Odkryć jakie były losy relacji Małego Księcia i jego przyjaciela... Hmm. Osoby, które porywają się na tworzenie kontynuacji znanych dzieł powinny być ostrożne. Dlaczego? Ponieważ czytelnik znający oryginał ma pewne oczekiwania także i w związku z historią przestawiającą dalsze losy bohaterów. I nie będę porównywać tu stylu tej pozycji do pierwowzoru, ponieważ nie chcę narobić wstydu Małgorzacie Falbie. Nie będę także rozwodzić się nad tym, czy Antoine de Saint-Exepery byłby zadowolony z takiej kontynuacji swojej książki. Tego już się nie dowiemy. Myślę jednak, że gdyby miał w planach stworzenie takowej to sam by się tego podjął. Jak się okazuje lepiej nie zostawiać tego w rękach innych...

Aneta | 2015-04-10

Kto czytał Małego Księcia, sięgnie pewnie po tę książkę. To już trzecia z książek o kontynuacji losów Małego Księcia, Pilota i Liska. Dwie wcześniejsze napisali: Jean-Pierre Davidts oraz Alejandro Guillermo Roemmers. Tym razem doczekaliśmy się polskiej wersji! „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” to opowieść o tym, co działo się dziesięć lat później po pierwszym spotkaniu Małego Księcia i Pilota.

Jeśli cenisz sobie lub poszukujesz prawdziwej przyjaźni – koniecznie przeczytaj utwór pt. „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat”. Sprawi, że znów przeniesiesz się w krainę dziecięcych marzeń i nadziei, pozbawioną lęku, a przepełnioną pozytywnymi emocjami.

Warto po nią sięgnąć!!!

introsia | 2015-12-09