Wojna uczuć

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Motherland
literatura piękna
Ag2S

Epicka powieść o miłości, stracie, niespełnionych ambicjach i mrocznych cieniach rzucanych przez wojnę, autorstwa Williama Nicholsona, dwukrotnie nominowanego do Oscara scenarzysty „Gladiatora” i „Cienistej doliny”. Po kolejnym nieudanym związku Alice przyjeżdża do Normandii, by po raz pierwszy spotkać się z babcią. Pam opowiada wnuczce, że chociaż losy kobiet w ich rodzinie nie zawsze...

Po kolejnym nieudanym związku Alice przyjeżdża do Normandii, by po raz pierwszy spotkać się z babcią. Pam opowiada wnuczce, że chociaż losy kobiet w ich rodzinie nie zawsze układały się szczęśliwie, jej matka doświadczyła w swoim życiu prawdziwej miłości.
Latem 1942 roku Kitty poznaje dwóch żołnierzy: Eda Avenella, żołnierza brytyjskiej piechoty morskiej oraz Larry’ego Cornforda, oficera połączonych działań bojowych. Obaj się w niej zakochują, lecz tylko jeden z wzajemnością. Mężczyźni idą na wojnę, wkrótce Ed otrzymuje najwyższe odznaczenie za odwagę i wraca do domu jako bohater. Niestety, nawet najlepsi żołnierze nie muszą być dobrymi mężami.

Los rzuca bohaterów na okupowane przez Niemców wybrzeże Dieppe w północnej Francji, do powojennych Indii i na Jamajkę w przededniu odzyskania niepodległości. Przyjaciele muszą stawić czoła życiowym dramatom i wyzwaniom, lecz przede wszystkim rozwiązać kwestię miłosnego trójkąta, w który się uwikłali.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Wojna_uczuc-p-32089-1-30-.html

magdalena | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Wojna, troje młodych ludzi i wielka miłość. I decyzje, które mają wpływ na resztę życia.
Dość oryginalna historia, naprawdę wciągająca. Poruszająca.

Iwona | 2016-12-09
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Trwa II wojna światowa. Ed i Larry to dwaj przyjaciele. Ed jest niezwykle odważnym, wyszkolonym żołnierzem,Larry natomiast zachowuje się jakby sprawa go nie dotyczyła.Pewnego razu, w ich życiu pojawia się ona-piękna Kitty. Ed i Kitty zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia.Niestety Larry również obdarza miłością główną bohaterkę.Chcąc jej zaimponować zaciąga się do wojska i bierze udział w bardzo niebezpiecznej misji,w której bierze udział również Ed. Ten ostatni zostaje jeńcem wojennym ,Larry natomiast wraca praktyczne bez szwanku.Kiedy wojna się kończy Ed wraca z niewoli zupełnie odmieniony. Popada w marazm i alkoholizm .Swoim zachowaniem unieszczęśliwia Kitty.Tymczasem Larry zawsze jest przy jej boku, jako najlepszy przyjaciel i powiernik.Niestety on też nie jest szczęśliwy, ponieważ wszystkie jego związki prędzej czy później się rozlatują,rodzinna firma upada a ukochany ojciec umiera. Tymczasem Kitty wyjawia mu, że od dawna wie, jakim uczuciem darzy ją Larry. Jak autor...

beataj | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Opowieść o wojnie, o tym, jak niszczy ona ludzkie charaktery, psychikę, jak zmienia człowieka, jakie skazy i rysy zostawia na życiu.
Opowieść o miłości, o tym, jakie rysy i skazy robi na życiu, psychice, jak zmienia człowieka.
Jak blisko do siebie tym dwóm, wojnie i miłości, jak bardzo wpływają na ludzkie dusze... Piękna książka :)

Jowita | 2015-05-13
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Może nie rzuca na kolana, ale warto przeczytać

Agata | 2014-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Nie rozumiem zachwytów tą książką. Zarazem płytka, przerysowana, nudna i przewidywalna. Koszmarne opisy scen seksu między bohaterami. Może gdyby była o połowę cieńsza...?

Maleństwo | 2013-09-23
Przeczytana: 21 września 2013

Wojna uczuć to książka, co do której mam mieszane uczucia. Nie wiem, czy mi się podobało czy nie, nie wiem, czy warto, czy nie... w sumie warto, ale czy na pewno?
Do sięgnięcia po książkę zachęciło mnie nazwisko autora Wiliama Nicholsona, który za scenariusz do "Gladiatora" i "Cienistej doliny" został nominowany do Oskara. Nagroda jest dość prestiżowa, była więc dla mnie zapewnieniem, że na gniota nie trafiłam. Tymczasem zachwytu też nie było.
Wbrew temu co kojarzy się z okładką, powieść ta nie jest zwykłym romansidłem. Owszem uczuć jest dużo - miłości przyjaźni, nienawiści, ale nie to jest sensem powieści. Głównym filarem jest niestety wojna, a dokładniej rzecz ujmując desant na Dieppe. Operacja wojskowa zakończyła się wielką klęską wojsk brytyjsko - kanadyjskich. Wśród pokonanych znajdujemy dwóch naszych bohaterów - Edda i Lary'ego. Przeżycia wojny ranią obu bardzo - jednak każdego w inny sposób. Larry pomimo wyrzutów sumienia walczy z przeszłością, próbuje wieść normalne życie....

slowo_daje | 2013-09-08

Świetna, bardzo wciągająca. Osłodziła mi czekanie na nową książkę Santy Montefiore, bo to podobny klimat :) Przepiękna okładka!!!

kasandra_85 | 2013-09-05
Przeczytana: wrzesień 2013