Pieśń Ognia

Tłumaczenie: Milena Wójtowicz
Cykl: Ognisty wiatr (tom 3) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Firesong
Obca Krew, Ognisty Wiatr
Casthaluth

Nadszedł czas okrucieństw. Czas zimy, głodu i zła. To nie jest dobra pora na podróż, ale Manthanie nie mają wyjścia. Jeśli chcą dotrzeć do swojej ojczyzny, muszą zdążyć, nim nadejdzie Ognisty Wiatr. Oto nadeszła chwila, na którą Bowman czekał całe swoje życie. Nadszedł czas, by dołączył do Pieśniarzy, poznał ich tajemnice, stanął u ich boku i poświęcił się, tak jak przepowiedział jego...

Nadszedł czas okrucieństw. Czas zimy, głodu i zła.
Oto nadeszła chwila, na którą Bowman czekał całe swoje życie. Nadszedł czas, by dołączył do Pieśniarzy, poznał ich tajemnice, stanął u ich boku i poświęcił się, tak jak przepowiedział jego przodek.
Ale nawet poświęcenie nie jest tak proste, jakby się wydawało – nim Bowman ruszy ku Syrenie, czekają go nauki samego Albarda, najwspanialszego z Pieśniarzy i najtrudniejsza lekcja ze wszystkich – pożegnanie z najbliższymi.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: www.fabryka.pl

Mateusz | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Aż strach pomyśleć co by było gdyby autor zdecydował się na napisanie kolejnych części "Ognistego wiatru". Podejrzewam, że mogłoby się skończyć czymś na wzór "Gry o tron". Miłość, sex, intrygi, krew, morderstwa. A tak na poważnie widać, że z każdym tomem książka poważnieje. Zaczęło się od typowej książki dla młodzieży i to nawet tej trochę młodszej, później autor nie wiedział chyba za bardzo czy zostać wierny duchowi pierwszego tomu czy napisać poważniejszą książkę. Za to ostatnia część jest już napisana jak najbardziej na serio. "Pieśń ognia" jako pojedynczy tytuł mogę ocenić nawet jako bardzo dobrą książkę, ale bez znajomości całości może być po prostu niezrozumiała. Dlatego jako część całości dam ocenę dobrą, tak samo jak mogę ocenić całą serię. I na koniec mała rada. Dobrze czytać tom za tomem bo w innym wypadku książki mogą wydać się po prostu słabe. Jak nie macie nic ciekawego do czytania w tej chwili można przeczytać i na pewno nie będziecie żałować. Ale jeśli macie coś...

enga | 2011-03-16
Przeczytana: 14 marca 2011

Po przeczytaniu tomu pierwszego i drugiego byłam urzeczona. Nic się nie zmienia - ostatni tom zachwycił mnie tak samo.

Bohaterowie opowieści - Bowman i Kestrel - wraz z rodziną i ludźmi, którzy zaufali ich matce, prorokini, są w drodze do wytęsknionej, a jednocześnie nieznanej im Ojczyzny. Droga jest cieżka, zapasów mało, pogoda zła, więc podążanie za czymś nieznanym, wizją widzianą tylko przez Irę Manth wymaga dużego samozaparcia. Na wędrowców czeka oczywiście wiele przeszkód, ale również różnorakie pokusy. Wiele razy muszą radzić sobie z różnorakimi przeszkodami, a marsz powinien przecież być szybki. Za nimi podąża groźba Ognistego Wiatru niszczącego wszystko, co napotka na swojej drodze.

Fabuła opiera się głównie właśnie na podróży, dążeniu do wymarzonego celu. Dało to możliwość podkreślenia jak ważna w stosunkach międzyludzkich jest ufność, zrozumienie, wiara, dobra wola. Z jednej strony mamy Irę, jej wizje i niezachwianą wiarę w ich przesłanie, a z drugiej grupę ludzi,...

Ola | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Idealne zakończenie trylogii! Nie zawiodłam się zdecydowanie na końcówce a wiadomo jak to czasem wychodzi :) Zakończenie dobrze wyważone i nieprzewidywalne. Jeśli będą to z chęcią sięgnę po inne propozycje tego autora :)

Meybell | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

"Kiedy się obierze tę ścieżkę, nie ma jej końca. Dawanie nigdy się nie kończy. Nawet gdy trzeba oddać życie."

Asheila | 2014-12-30
Przeczytana: listopad 2014

Historia, pomimo że nie zachwyca, jest porządnie napisana i wciąga, a czytelnik chce dostać odpowiedź na pytanie które z bliźniaków przeżyje i co się stanie z całym ludem Manth, pomimo że jest skierowana do młodszych czytelników czyta się bardzo dobrze.

czerwona | 2013-04-12
Przeczytana: 15 maja 2015

lepsza od pierwszej części, gorsza od drugiej

KittyAilla | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Recenzja na potrzeby Wakacyjnego wyczytywania. Więcej na blogu we wrześniu.

Książka była niesamowita! Jedną gwiazdkę obcięłam jej jednak za takie... niepasujące do reszty zakończenie, tzn. takie nijakie do tego, co powinno się stać. Poza tym autor podniósł sobie poprzeczkę bardzo wysoko! Ale dał radę, a ja miałam ochotę tyle razy płakać podczas lektury! Książka jest cudowna <3

Rachel3 | 2016-10-28
Marta Marczak | 2016-10-16