Obsesja powziętej zemsty
- Kategoria:
- kryminał, sensacja, thriller
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 2024-10-28
- Data 1. wyd. pol.:
- 2024-10-28
- Liczba stron:
- 316
- Czas czytania
- 5 godz. 16 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788368018516
Obsesja to powracająca, prześladującą często myśl, ale – w zależności od natężenia – bywa też jednostką chorobową. Sierżant Hieronim Wrosta, bohater powieści kryminalno-obyczajowej „Obsesja powziętej zemsty”, z uporem szuka mordercy swojej matki. Czy jego konsekwencja w realizacji chłopięcego postanowienia jest jeszcze determinacją, czy już psychozą? Warto podejmować najważniejsze życiowe decyzje, aby zdemaskować dawną zbrodnię? Takie dylematy towarzyszą funkcjonariuszowi od wielu lat. Zresztą policjantem też został wyłącznie w jednym celu: żeby znaleźć zabójcę.
Teraz powoli, krok po kroku, zmierza do wykrycia bestii, która uśmierciła jego mamę.. Równocześnie życie stawia go przed innymi wyborami, także uczuciowymi. Dwie kobiety budzą jego szczególne zainteresowanie, z jedną się wiąże. Dobrze robi? Potrafi wypośrodkować pomiędzy miłością a pragnieniem zemsty? Uwolni się wreszcie z emocjonalnego klinczu i zbuduje normalny związek z kobietą?
Kup Obsesja powziętej zemsty w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Obsesja powziętej zemsty
Poznaj innych czytelników
104 użytkowników ma tytuł Obsesja powziętej zemsty na półkach głównych- Chcę przeczytać 68
- Przeczytane 36
- Posiadam 6
- 2025 2
- Kryminał 1
- Lektury 2025 1
- W planach ebook 1
- Thriller, sensacja, kryminał 1
- Kaliber 2025 1
- Polecam 1
Opinia
„Obsesja powziętej zemsty” – Stefan Górawski
To moje pierwsze spotkanie z twórczością Stefana Górawskiego i od razu powiem: udane. Akcja toczy się w Głogowie i okolicach, więc czytając miałam poczucie, że to historia dziejąca się „po sąsiedzku”.
Hieronim Wrosta, główny bohater, to nietypowy policjant. Nie przyszedł do służby, żeby „służyć prawu”, ale po to, by rozwiązać zagadkę śmierci własnej matki. Autor świetnie pokazuje, jak obsesja potrafi zdominować życie, ale nie zapomina też o tym, że bohater to człowiek z emocjami, słabościami i potrzebą bliskości. Dużo w tej książce psychologii, momentami zaskakującego humoru, a nawet wątków miłosnych, które dodają historii dodatkowej warstwy.
To kryminał, który nie stawia na fajerwerki akcji, ale na klimat, bohaterów i konsekwentnie budowane napięcie. Dla mnie duży plus za autentyczność postaci i tła, a także za to, że historia została opowiedziana w taki sposób, że trudno było ją odłożyć.
Zdecydowanie chętnie sięgnę po kolejne książki autora.
„Obsesja powziętej zemsty” – Stefan Górawski
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toTo moje pierwsze spotkanie z twórczością Stefana Górawskiego i od razu powiem: udane. Akcja toczy się w Głogowie i okolicach, więc czytając miałam poczucie, że to historia dziejąca się „po sąsiedzku”.
Hieronim Wrosta, główny bohater, to nietypowy policjant. Nie przyszedł do służby, żeby „służyć prawu”, ale po to, by rozwiązać...