Horia Stancu Wydawnictwo: Nasza Księgarnia powieść historyczna
1989-01-01
831009339X
Janina Wrzoskowska
Literatura młodzieżowa rumuńska XX wiek mitologia

Mądra opowieść o zmaganiach z losem. Bohater wierzy w swoje boskie pochodzenie i ta wiara daje mu siłę aby przetrwać w okrutnym świecie ludzkiej chciwości i niesprawiedliwości. Oczywiście jest też fascynująca przygoda i mitologia.

No i to jest spojrzenie na starożytność.Książka,piękna i mądra.Byli tam Egipt,Achaja,Sumer.
Poczuć się można jak w tamtych czasach.Choćby za sprawą opisów królów.
Czy pustyń.I wtedy już było medycyna.

Świetna książka, pełna życiowych zakrętów i przeszkód, osnutych mitologicznym światem Greków. Szczególnie polecam kandydatom na studia lekarskie i pochodne.... :D

• Powieści
  • Do zdobycia