Śmierć mówi w moim imieniu

Joe Alex Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Joe Alex (tom 2) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2011-04-18
kryminał, sensacja, thriller
2011-04-18
Klasyka Kryminału
literatura polska kryminał

Na pewno w dorobku Autora są książki lepsze. Bardziej spójne, z ciekawiej zarysowaną intrygą. Bezsprzecznie.

To taki stary, dobry styl pisania. Bez zbędnego okrucieństwa, sadyzmu, wymyślania dziwacznych praktyk. Chcesz rozwiązać zagadkę? To pogłówkuj. I plus za "Krzesła" i dla Pani Szykulskiej w Teatrze Polonia.

Na półkach: , , , , ,

Znakomita rozrywka czerpiąca pełnymi garściami z klasyki gatunku.

4/2020

Klimatyczny, pisany w spokojnym wręcz leniwym stylu kryminał. Jest morderstwo, są podejrzani, jest detektyw amator, który rozwiązuje zagadkę. Niby nie dużo tego, ale czasem mniej znaczy więcej. Jak zachęcić do przeczytania tej krótkiej opowiastki? No cóż... Trzeba zajrzeć i samemu się przekonać czy warto. Uważam, że krótka lecz treściwa forma jest dużym plusem. Nie ma...

Nie ma to jak klasyka i mistrz gatunku. Z wielką przyjemnością przypomniałam sobie Joe Alexa.

Osobiście fanem Joe Alexa nie zostanę.

Kolejna powieść Joe Alexa, którą z przyjemnością przeczytałem.
Joe Alex, Ben Parker i Karolina Beacon idą na przedstawienie sztuki Ionesco "Krzesła" w londyńskim teatrze. Po spektaklu przenieśli się do Klubu Zielonego Pióra, żeby podyskutować przy drinku. Nagle inspektor Parker otrzymał wiadomość, że aktor, który grał główną rolę w sztuce został zasztyletowany w swojej...

Kryminał w stylu angielskim. Nie mogę napisać kryminał a'la Christie, gdyż było wielu pisarzy, którzy już przed nią tworzyli rewelacyjne kryminały zamkniętego pokoju. Ten jest co najmniej dobry biorąc pod uwagę literaturę światową, bo na naszym rynku to oczywiście ewenement!

Zagadka kryminalna - jak zwykle u Słomczyńskiego - w stylu angielskim. I nie chodzi tylko o tło, w jakim powieść została umieszczana, ale, a może przede wszystkim - o klimat. Styl przypomina kryminały angielskie z powieściami Agathy Christie na czele. Sama intryga jest dość prosta, a zagadka łatwa do odgadnięcia, więc właściwie gdzież tu jest atrakcja? Otóż właśnie klimat...

O ile zarówno fabularnie, jak i czysto rozrywkowo - niezła pozycja, to czyta się ją bardzo niemrawo, a postać głównego bohatera (J.Alexa, żeby być ścisłym) zamiast być intrygującą, jest tylko i wyłącznie irytującą.

Dyskusje

1 611