Konflikt izraelsko-palestyński

James Gelvin Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego popularnonaukowa
The Israel-Palestine Conflict. One Hundred Years of War.
978-83-233-2631-1
Tomasz Tesznar
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Izrael Palestyna konflikt dokument polityka Bliski Wschód
The Israel-Palestine Conflict. One Hundred Years of War.
popularnonaukowa
978-83-233-2631-1
Tomasz Tesznar
Izrael Palestyna konflikt dokument polityka Bliski Wschód

Latami trwający konflikt palestyńsko-izraelski przedstawiony w miarę obiektywnie. Dla pasjonatów tematu książka nieoceniona.

Na półkach: , , , ,

rzetelne, obiektywne wprowadzenie do historii, genezy konfliktu, aż do 2006 roku. poleca się,

Jak na tak porządne zbadanie tematu, książka "zalicza" błędy merytoryczne. Konkludowanie wydaje się nie być mocną stroną autora, za to skupianie się na najmniej istotnych sprawach jak najbardziej. Niemniej czyta się dobrze i szybko, można się i zadumać, i uśmiechnąć (żeby nie napisać - zaśmiać), a nawet czegoś nauczyć.

• Chcę w prezencie
  • Lit Faktu
  • Historia Świata
  • Polityka
  • Reportaże i literatura faktu
  • 2018
  • Stosunki Międzynarodowe

Dodaj cytat z książki Konflikt izraelsko-palestyński