Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu

Okładka książki Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu
Sue Gerhardt Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Love matters
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Data 1. wydania:
2004-12-20
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323328070
Tłumacz:
Beata Radwan
Tagi:
psychologia dziecka wychowanie dzieci wczesny rozwój
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
34 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
88
12

Na półkach:

Świetna książka, nie jest łatwa ale warta przeczytania.

Świetna książka, nie jest łatwa ale warta przeczytania.

Pokaż mimo to

avatar
260
259

Na półkach: , ,

Jedna z lepszych książek psychologicznych!

Początek neurobiologiczny może po niektórych przynudzać i zmęczyć, ale jest jak najbardziej sensowny. Przydaje się w zrozumieniu reszty rozdziałów, o których pisze autorka.

II część jest wybitna, otworzyła mi oczy na wiele spraw, które, po przeczytaniu, nagle otwierają oczy i stają się logiczne. O wiele lepiej zrozumiemy dzieci oraz dorosłych.

Polecam każdemu, kto pracuje z dziećmi i dorosłymi jako np. psycholog, pedagog. Również polecam osobom interesującym się psychologią, emocjami, czy wpływem mózgu na nasze zachowanie.

Jedna z lepszych książek psychologicznych!

Początek neurobiologiczny może po niektórych przynudzać i zmęczyć, ale jest jak najbardziej sensowny. Przydaje się w zrozumieniu reszty rozdziałów, o których pisze autorka.

II część jest wybitna, otworzyła mi oczy na wiele spraw, które, po przeczytaniu, nagle otwierają oczy i stają się logiczne. O wiele lepiej zrozumiemy dzieci...

więcej Pokaż mimo to

avatar
104
19

Na półkach: ,

Książka napisana naukowym językiem (szczególnie opisy procesów zachodzących w mózgu ), nie mniej jednak proszę się nie zrażać. Pozycja ta powinna być obowiązkowa szczególnie dla przyszłych rodziców. Dla mnie o tyle ważna , że przeczytałam ją będąc w ciąży i dzięki niej wiem jak ważne są pierwsze dwa-trzy lata życia dziecka oraz okres płodowy dla jego rozwoju emocjonalnego w życiu dorosłym. To jeden z cenniejszych prezentów jaki otrzymałam jako przyszła mama. Szkoda ,że tak mało się o tym mówi . Gdyby więcej czasu poświecić na edukację właśnie w tym zakresie , na pewno było by mniej ludzi z zaburzeniami psychicznymi etc. , które często się kodują już w pierwszych miesiącach życia człowieka. Przestroga dla wszystkich , którzy uważają że dziecko musi się wypłakać i nie należy go brać na ręce. Nic bardziej mylnego! Należy właśnie ukochać , utulić i obniżyć dzięki temu poziom kortyzolu u dziecka , które samo nie ma jeszcze takiej umiejętności. Wysoki poziom stresu ,utrzymujący się w organizmie malucha będzie miał znamienny wpływ w jego dorosłym życiu.

Książka napisana naukowym językiem (szczególnie opisy procesów zachodzących w mózgu ), nie mniej jednak proszę się nie zrażać. Pozycja ta powinna być obowiązkowa szczególnie dla przyszłych rodziców. Dla mnie o tyle ważna , że przeczytałam ją będąc w ciąży i dzięki niej wiem jak ważne są pierwsze dwa-trzy lata życia dziecka oraz okres płodowy dla jego rozwoju emocjonalnego w...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
37
5

Na półkach:

Bardzo dobra lektura dla wszystkich rodziców, a w szczególności matek, bo warto uzmysłowić sobie jak ważną inwestycją w rozwój dziecka jest uwaga matki i właściwe reagowanie na potrzeby malucha. Książka odnosi się do kolejnych faz rozwoju mózgu w kontekście emocjonalnym i społecznym, a wszystko to napisane w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Chciałoby się, aby treść tej lektury stała się obowiązkowym programem szkoleniowym dla rodziców. Świat byłyby lepszy...

Bardzo dobra lektura dla wszystkich rodziców, a w szczególności matek, bo warto uzmysłowić sobie jak ważną inwestycją w rozwój dziecka jest uwaga matki i właściwe reagowanie na potrzeby malucha. Książka odnosi się do kolejnych faz rozwoju mózgu w kontekście emocjonalnym i społecznym, a wszystko to napisane w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Chciałoby się, aby treść...

więcej Pokaż mimo to

avatar
346
206

Na półkach: , ,

Niesamowita książka, kawał ciężkiej psychologii przekazanej ciężkim językiem, ale otwierający oczy na to, co CIO i kortyzol robi mózgowi dziecka. Uświadamia jak bardzo istotne jest reagowanie na płacz, zaspokajanie potrzeb dziecka, bo pokazuje skutki CIO: tłumienie emocji, choroby psychosomatyczne. Przeczytać po tej książce Alice Miller i nawrócenie (w sensie niereligijnym) gotowe.
Polecam serdecznie.

Niesamowita książka, kawał ciężkiej psychologii przekazanej ciężkim językiem, ale otwierający oczy na to, co CIO i kortyzol robi mózgowi dziecka. Uświadamia jak bardzo istotne jest reagowanie na płacz, zaspokajanie potrzeb dziecka, bo pokazuje skutki CIO: tłumienie emocji, choroby psychosomatyczne. Przeczytać po tej książce Alice Miller i nawrócenie (w sensie niereligijnym)...

więcej Pokaż mimo to

avatar
301
79

Na półkach: , ,

Podstawową kwestią, którą zajmuje się Sue Gerhardt w swojej książce "Znaczenie miłości" jest wpływ opieki, jakiej doświadcza mały człowiek na biochemię i rozwój jego mózgu, który dojrzewa już po narodzinach. Autorka w sposób przystępny tłumaczy zmiany zachodzące w organiźmie niemowlęcia pozbawionego czułej opieki rodziców. Brak tu żonglowania abstrakcyjnymi pojęciami, mamy za to klarowny opis procesów biochemicznych, które zachodzą w mózgu w momencie przeżywania pozytywnych bądź negatywnych emocji. Im lepiej rodzic odpowiada na potrzeby malucha, tym lepiej rowija się jego układ nerwowy. W efekcie inwestycja we wczesne, pełne empatii i miłości wychowanie zapewnia dziecku optymalny start w życie dorosłe i pomaga mu dojrzeć na poziomie emocjonalnym i co za tym idzie społecznym. Natomiast niewłaściwy, zimny chów, pozbawiony ciepła i żywego zainteresowania dzieckiem przekłada się na problemy psychiczne i trudności ze zdrowiem.

Jest to pierwsza publikacja, która przekonała mnie, że chroniczny stres naprawdę rujnuje nam zdrowie i to nie tylko psychiczne (co jest oczywiste) ale i fizyczne. Między innymi osłabieniu ulega układ odpornościowy. To dlatego osoby notorycznie zestresowane, mające skłonności do czarnowidztwa stają się podatne na infekcje, nawet jeżeli są aktywne fizycznie i odżywiają się właściwie.

Sądzę, że ta książka może być interesująca nie tylko dla rodziców i wychowawców ale również dla osób zainteresowanych fizjologią stresu i jego konsekwencjami dla funkcjonowania ludzkiego organizmu. Po tej lekturze łatwiej jest zrozumieć dlaczego pozytywne myślenie i czułe wsparcie najbliższych niezbędne są w leczeniu chorób onkologicznych.

Bardzo dobra książka. Chwilami jednak miałam wrażenie, że autorka powtarza się - za to odejmuję jeden punkt. Polecam!

Podstawową kwestią, którą zajmuje się Sue Gerhardt w swojej książce "Znaczenie miłości" jest wpływ opieki, jakiej doświadcza mały człowiek na biochemię i rozwój jego mózgu, który dojrzewa już po narodzinach. Autorka w sposób przystępny tłumaczy zmiany zachodzące w organiźmie niemowlęcia pozbawionego czułej opieki rodziców. Brak tu żonglowania abstrakcyjnymi pojęciami, mamy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
349
24

Na półkach: , ,

Uważam, że doskonała, nie tylko dla studentów psychologii , psychoterapeutów czy psychologów klinicznych. Owszem jest kilka terminów związanych z psychologią i warto wiedzieć, co one znaczę, ale wszelkie potrzebne , dodatkowe informację można znaleźć w google.
Czego unikać by dziecko rozwinęło się nie tylko zdrowe fizycznie, ale także i psychicznie. Jakie zachowania matki w ciąży i w okresie niemowlęcym wpływają bardzo negatywnie na rozwój mózgu małego dziecka, a co za tym idzie, jak po przez to determinowane jest jego zachowanie w dorosłym życiu. Jak zapobiec rozwojowi różnych zaburzeń osobowości, zależnego przywiązania itd. Przedstawione są liczne badania, które wskazują na to, że nasze życie determinowane jest poprzez relację matka- dziecko. Na prawdę bardzo ciekawa lektura.

Uważam, że doskonała, nie tylko dla studentów psychologii , psychoterapeutów czy psychologów klinicznych. Owszem jest kilka terminów związanych z psychologią i warto wiedzieć, co one znaczę, ale wszelkie potrzebne , dodatkowe informację można znaleźć w google.
Czego unikać by dziecko rozwinęło się nie tylko zdrowe fizycznie, ale także i psychicznie. Jakie zachowania matki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
399
91

Na półkach:

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Naukowa, ale w przystępny sposób tłumacząca mechanizmy powstawania problemów w życiu dorosłym, na podstawie doświadczeń z dzieciństwa oraz podpowiadająca jak temu przeciwdziałać.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Naukowa, ale w przystępny sposób tłumacząca mechanizmy powstawania problemów w życiu dorosłym, na podstawie doświadczeń z dzieciństwa oraz podpowiadająca jak temu przeciwdziałać.

Pokaż mimo to


Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu


zgłoś błąd