Czakry dla początkujących

2010-01-01
2010-01-01
978-83-7377-424-7
Katarzyna Szewczuk
psychotronika aura czakry samoleczenie kundalini

Trudno mi powiedzieć ile razy ta książka ratowała mnie z różnych stanów - przygnębienia, niepokoju, depresji etc. Ma w sobie uniwersalną filozofię, jest jak domowy psycholog. Zawsze gdy się do niej uciekam, czuję się potem pewniejsza siebie, znam swoje miejsce w świecie, jestem odważniejsza. Polecam po stokroć.

David Pond, autor powyższej pozycji, to profesjonalny astrolog i metafizyk zajmujący się rozwojem duchowym. W swoim życiu od początku był osobą lubianą i szanowaną, jednak zawsze wiedział, że czegoś mu brakuje. Pomimo bycia pozornie szczęśliwym, wciąż szukał tego, co da mu radość wewnętrzną i spełnienie. Gdy siostra pierwszy raz postawiła mu horoskop, wtedy poczuł, że to jest to! To była jedna z tych rzeczy, którymi chciałby się zająć. Wtedy to przeprowadził się, porzucił poprzedni zawód i zaczął studiować tajniki astrologii. Z biegiem czasu stawał się coraz lepszy, spróbował swoich sił w pisarstwie i dzięki temu możemy zapoznać się z podręcznikiem o czakramach.

"Czakry dla początkujących" to jedna z pozycji występujących w serii opublikowanej przez wydawnictwo Studio Astropsychologii. Jest poradnikiem stanowiącym ogromny zbiór wiedzy dotyczącej czakr, czyli kanałów, przez które przepływa energia wszechświata. Każdy z nas posiada siedem głównych czakr. Są one umiejscowione od podstawy kości ogonowej, aż do czubka głowy. Na dobrze dopracowanej okładce możemy zobaczyć dokładnie, w którym miejscu znajduje się każda z nich. Ich kolory przypominają tęczę - pierwsza czakra, nazywana Czakrą Korzenia, ma kolor czerwony, natomiast ostatnia - Czakra Korony - fioletowy.

Czakramy są symbolem tego, jacy jesteśmy, na jakim stopniu rozwoju się znajdujemy i do czego mamy predyspozycje. Każda z nich odpowiada za daną sferę życia, począwszy od instynktu przetrwania związanego z Czakrą Podstawy, poprzez ufność i przepełnienie miłością charakteryzujące Czakrę Serca, aż do poddania się duchowości, którą otrzymujemy prosto z kosmicznej, czystej energii, będącej charakterystyczną dla Czakry Korony. Pole energetyczne otaczające każdy żywy organizm, zawierające informacje o nim oraz o energiach na niego wpływających, nazywamy aurą. Jej kolor związany jest z wnętrzem człowieka oraz z możliwościami, jakie posiada i kreowany jest na podstawie rozwoju czakr.

W tej niemal dwustu stronicowej książce możemy znaleźć odzwierciedlenie części siebie w każdej z czakr, ćwiczenia na ich odblokowanie i oczyszczenie, a także sposoby na medytację oraz przepiękny mit, stanowiący początki ludzkości, w którym się zakochałam. Każdy kolejny termin znajduje swoje znaczenie w kolejnym zdaniu, wszystko na bieżąco wyjaśniane jest czytelnikowi. W tej pozycji nie występuje nic takiego jak wielostronicowy wstęp, który tak nuży, że odechciewa się zajrzenia w kolejny rozdział. Jako osoba interesująca się czakrami i mająca styczność z innymi pozycjami dotyczącymi energii, mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek o tej tematyce, jaką miałam przyjemność przeczytać. Polecę ją zarówno początkującym, do których w zamierzeniu była skierowana, ale także i tym bardziej zaawansowanym.

David Pond od długiego czasu zajmuje się sprawami astrologicznymi. Jego wiedza i zamiłowanie do metafizyki są tak ogromne, że ostatecznie postanowił zrezygnować z dalszego prowadzenia swojej restauracji, aby resztę swojego życia poświęcić nauczaniu o niezwykłej mocy czakr. Tym też sposobem powstała książka jego autorstwa „Czakry dla początkujących”, w której to próbuje przekonać czytelnika do odnalezienia i zagłębiania swoich czakr, by móc uzyskać równowagę. Jesteś przygnębiony, nieczuły, czy niepewny? David Pond, poprzez swoją publikację, pomoże rozwiązać Ci te problemy.
W książce „Czakry dla początkujących” autor zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po swoim własnym ciele. Uzmysławia mu, że dzięki skupieniu, medytacji będzie mógł w sposób sprawny kontrolować swoje ciało. Astrolog próbuje przybliżyć czytelnikowi sam sens czakr, dzięki czemu poznamy ich umiejscowienie, a także to jak możemy je trenować, aby uzyskać równowagę całego ciała, która przełoży się na zrównoważenie naszego życia.
Autor dzieli swoją publikację na kilka części. W pierwszej z nich przybliża czytelnikowi każdą z siedmiu czakr. Prezentuje jej umiejscowienie oraz kolorystykę. Nie mniej ważne jest tutaj też to za co odpowiada konkretne skupienie mocy i jak wpływa na nasze życie. Istotne jest też to jak możemy je zrównoważyć, dlatego też Pond stara się w jak najbardziej czytelny sposób przedstawić to czytelnikowi. Zaznacza jednak, że pobudzanie każdej kolejnej czakry nie może odbywać się bez rozbudzenia poprzedniej. Nacisk stawia zdecydowanie na trening. Dlatego też serwuje kilka ćwiczeń, które nam w tym pomogą. Jedyną niedogodnością tych ćwiczeń jest to, że trudno jest jednocześnie medytować, koncentrować się na zadaniu, i jednocześnie czytać co dalej mamy robić. Z tego też powodu tego typu poradnik idealnie sprawiłby się w formie audiobooka. Podróż przez czakry astrolog popiera wieloma przykładami, w tym także ze swojego osobistego życia. Jest to bardzo interesujące, gdyż w ten sposób można się wiele dowiedzieć o samym autorze. Czytelnika z pewnością zafascynuje fakt, że Pond porzucił swój interes swojego życia, aby móc poświęcić się metafizyce. Najlepsze jest jednak to, że posiada nie tylko zaplecze naukowe dla tej dziedziny, ale też i duchowe. Wierzy w to o czym głosi, czy też pisze, przez co trafia do czytelnika. W kolejnej części swojej publikacji, David Pond, prezentuje swoje eseje, w których prezentuje i analizuje swoje rozważania na temat metafizyki i tego jak ważne są czakry w życiu każdego człowieka. Bez względu na to czy jest się buddystą, czy hinduistą – wierzenia, w których podstawą są czakry, to jednak ta tematyka zastosowana może być w życiu każdego człowieka. Umiejętność medytacji, wyciszania się w największych sytuacjach konfliktowych i tym podobnych, z pewnością wyjdzie każdemu na dobre i pomoże mu bezproblemowo przetrwać każdy dzień. Na samym końcu autor serwuje czytelnikowi ćwiczenie wizualizacji oraz medytację czakr, aby połączyć wszystkie w jedno i zachować ostateczną stabilizację emocjonalną oraz umysłową. Wszystkie przemyślenia i porady Davida Ponda spisane są w bardzo przystępnym języku, chociaż momentami czytelnik, który pierwszy raz spotyka się z czakrami i medytacjami, może się trochę pogubić. Nie mniej rozważania te są bardzo interesujące i trudno jest się oprzeć pokusie wcielenia owych wskazówek w życie.
Do Polski książka zawędrowała następnego roku po jej publikacji w Stanach Zjednoczonych. Przekładem zajęło się Studio Astropsychologii, które jest liderem w dziedzinie ezoteryki na rynku literackim. Okładka oryginalna, a polska różnią się między sobą, jednakowoż ta zaprojektowana przez Piotra Pisiaka wydaje się czytelna. Ponadto jest o wiele bardziej przyjemniejsza i nie przytłacza czytelnika, a wręcz przeciwnie – przyciąga go do lektury. Na pierwszy rzut oka rzuca się jej schludne wykonanie i przede wszystkim widać, że została przemyślana. Zastosowanie delikatnej kolorystyki, a także wizualizacji samych czakr jest przyjemne dla oka. Treść książki także jest przystępna, wszystko ma swój porządek, a przez to człowiek z przyjemnością zatapia się w kolejne stronice.
„Czakry dla początkujących” z pewnością znajdą uznanie wśród osób, które potrzebują zrównoważyć swoje wnętrze. Spokój ducha równy jest spokojowi naszego życia przez co ważne jest, aby ciągle pracować nad samym sobą. W książce, David Pond, idealnie wskazuje punkty, w których popełniamy błąd, a także to czym tak naprawdę jest nasz problem. W sposób dobitny mówi, że mamy się nie ograniczać, a jedynie poddać się sytuacji i zobaczyć do czego nas doprowadzi. Jego wskazówki i ćwiczenia z pewnością mogą ustabilizować nawet najbardziej rozchwianego pacjenta, jeżeli tylko ten będzie tego chciał.

Świetny poradnik jak i książka afirmująca. Polecam, korzystałem z medytacji zawartych w tej książce i bardzo pomogło zrozumieć siebie jak i świat.

Mam zawsze przy sobie.

Mam zawsze przy sobie.

Zdecydowanie spełnia swoją tytułową rolę - szczegółowo, choć bardzo przystępnie przybliży tematykę czakr zainteresowanemu nią laikowi, lub delikatnie wtajemniczonemu adeptowi. Polecam.

• Poradniki
  • Ezoteryka