Villa Mirabella

2011-03-09
978-83-08-04578-7
Elżbieta Zychowicz

więcej Więcej

Jedna z bardzo przyjemnych i wakacyjnych książek jakie przeczytałem. Pełna ciepła i uroku powieść o tym , że warto w życiu zacząć wszystko od nowa oraz także o powrocie do własnych korzeni. Wspaniała książka.
Polecam

Opowieść-schemat. Pozornie.
Ale zanim to zrozumiałam, musiałam poznać do końca historię Jasona. Młodego chłopaka, który po ukończeniu wymaganych szkół, chciał podbić świat wyjeżdżając z rodzinnego miasta do Los Angeles, wierząc, w naiwności niedoświadczonego, bezkrytycznego, młodego człowieka, w jego przychylność, łatwość i w ludzi, którzy powitali go sloganem –...

Kolejna cudowna powieść Petera Pezzelli. Zgodnie z zapowiedzią na okładce, ma swój nieprzeczalny klimat, niby zwykła historia zwyczajnych ludzi, ale ma w sobie coś, emanuje ciepłem i pozytywną energią, zawiera proste życiowe prawdy. Czyta się dobrze i bardzo szybko, ostatnią stronę odwróciłam z żalem, ale i z uśmiechem na ustach.
Gorąco polecam (choć chyba raczej kobietom :)

Pełna ciepła, rodzinnych dylematów oraz sposobów na ich rozwiązanie powieść obyczajowa. Lekkie pióro pana Pezzelli sprawia, że lektura jest przyjemnością. Książka ta pięknie obrazuje wartość rodziny i siłę jaka drzemie w tych więziach. Prosta, nieskomplikowana historia, która może zdarzyć się każdemu z nas z pouczającym zakończeniem. Jak każda z powieści tego autora jest...

2032

Owszem,bardzo przewidywalna, ale i pełna ciepła i naturalnego uroku. Spokojna historia o powrocie do korzeni, wyzwalaniu się z przeszłości i zaczynaniu od nowa. Z białą kartką, z rodziną u boku i z głową pełną pomysłów. Optymistyczna pozycja, w sam raz na leniwe popołudnie.

Czytając tą książkę poznajemy historię młodego mężczyzny, którego życie się pokomplikowało. Na początku widzimy go w tragicznym stanie - jest źle - tak bardzo, że już chyba gorzej być nie może. Wszystko zmienia się gdy wraca do domu rodzinnego, powoli, bo powoli, ale jego życie się prostuje - wraca na dobry tor. Zaczyna pomagać w rodzinnym interesie, poznaje kobietę. Jest...

Przypowieść o synu marnotrawnym w nowoczesnej wersji.
Wspaniała kariera, a co za tym idzie - idealnie zapowiadające się życie, nagle legło w gruzach. Janson wraca do domu z "dużym bagażem". Dopiero w rodzinnym domu zaczyna dostrzegać to co jest naprawdę w życiu ważne i co daje prawdziwe szczęście.

Lekka i przyjemna książka.
Polecam!

Nie jest to wybitne dzieło literackie,ale czasami warto zajrzeć do takiej książki,aby nie zapomnieć o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

Pouczająca jak to książki Petera Pezzelli, nie da się obok nich przejść obojętnie i choć częściowo przewidywalne, to zawsze mnie jakoś zaskoczy. Idealna na lato, choć akcja w książce toczy się zimową porą.

Rodzina i czy pieniądz? Co tak naprawdę jest dla nas ważne, co powinniśmy szanować ponad wszystko? W dobie dzisiejszego egoizmu i pogoni w świecie luksusu zapominamy o najważniejszym, o rodzinie! Czy mimo jej odrzucenia i zapomnienia możemy liczyć na jej wsparcie?

• 2014
  • 2018