Każdej niedzieli

literatura piękna
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Włosi Ameryka tradycje śmierć

Oficjalne recenzje i

Całkiem miły głos z zaświatów

[ 7 ] Link do recenzji

Bardzo mi się podobała.
Lekka, szybko się czytająca i zabawna :)

Pisana z perspektywy zmarłego Nicka - ojca 3 córek i syna. Syn dziedziczy po ojcu sklep, ale też ma do wykonania pewne zadanie, które zleca mu ojciec na łożu śmierci. Wynika z tego niezły galimatias.
Chętnie przeczytam inne książki tego autora.

P.S. Dialog o "królu Odupie" - świetny! :):)

Pokochałam Petera Pezzelli za "Kuchnię Franceski", później sięgnęłam po "Dom w Italii", który równie mnie zachwycił.
"Pewnej niedzieli" wypada przy nich nieco słabiej, ale autor zachowuje ten sam styl, tworzy ciepły, przyjemny klimat, znów podkreśla jak ważna jest rodzina. Niespotykana narracja, z zaświatów... Nick Catini niczym anioł stróż czuwa nad swoimi bliskimi i w...

Przeczytałam już wszystkie książki tego autora, ta pozostała jako ostatnia. I w jej przypadku podtrzymuję zdanie, że są to bardzo pozytywne książki, idealne na jesienną chandrę, dodające pogody ducha i wiary, że pomimo ciemnych chmur, kiedyś jednak wyjdzie słońce. Po przeczytaniu wszystkich książek tego autora jakie miałam możliwość zdobyć, nadal uważam, że najlepsza była...

Właśnie takiej książki teraz potrzebowałam... lekka, przyjemna - w sam raz na oderwanie się smutków.

Pogodna opowieść o przyjaźni i miłości. Napisana w ciekawy sposób, opowiadająca o sile jaką daje rodzina i przyjaciele.

Dosyć zaskakująca książka, pokazuję jak wiele nie wiemy o naszych bliskich, oczywiście nie zawsze, ale często jest tak, że ktoś skrywa jakąś tajemnicę. Polecam.

Lekka, chwilami dowcipna książka w sam raz na niedzielne popołudnie. Duch zmarłego nestora rodu opowiada o swojej rodzinie. Co ciekawe, opowiada o tym, co dzieje się w ich życiu po jego śmierci. Narracja skupia się na perypetiach jedynego syna, który nie do końca wie, co zrobić ze swoim życiem. Johnny to typowy letkiewicz, bawidamek i żyjący chwilą młody chłopak. Nagle...

Pierwszą czytana przeze mnie książką tego autora była ta najnowsza - Pierwsza lekcja tańca i ujęła mnie doszczętnie! Dlatego wypożyczyłam kolejną. Niestety ten tytuł okazał się (według mnie!) dużo słabszy :( Całość opowiada nieżyjący senior rodu Cattanich, co juz jest dla mnie dość średnim pomysłem. Ponadto tytuł "Każdej niedzieli" moim zdaniem jednak trochę zobowiązuje, a...

Co dzieje się z rodziną, z rodzinną tradycją, gdy Nick umiera?
Widziana oczami zmarłego Nicka, narratora, obserwatora, pomocnika, opiekuńczego ducha. Pogodna, zabawna opowieść o przyjaźni, miłosci, relacjach rodzinnych, wyborach.

Ciepła, rodzinna historia. Krzepi, wzrusza, bawi. Każdej niedzieli to książka, którą czyta się z dużą przyjemnością. Nie jest to wielka literatura, ale chwile spędzone z rodziną Cantini nie są stracone. Idealna na jesień, rozgrzewa pozytywnym przekazem.

• 2012
  • 2013