Księga dobrej miłości

Libro de buen amor
poezja
Zofia Szleyen
wiersze Juan Ruiz miłość satyra Hiszpania

Jako studentka Iberystyki musiałam się z nią zmierzyć, jednak miło mnie zaskoczyła. Czyta się bardzo lekko i szybko, zawiera ciekawe pouczenia i elementy humorystyczne :)

Lekturę tą dane mi było przeczytać obowiązkowo na zajęcia z literatury hiszpańskiej na studiach filologicznych, jednak nie było to ani trochę uciążliwe, wręcz przeciwnie - jestem pozytywnie zaskoczona, że utwór z XIV wieku może być napisany w tak lekki, żartobliwy sposób, przemycając przy tym czytelnikowi wiele prawd, które przez tyle setek lat wciąż są aktualne. Czytało...

Książkę czyta się świetnie, jak na czas jej powstania to po prostu rewelacja, nieporównywalna z innymi dziełami z tamtego okresu. Jest humor, czyta się szybko i gładko. Merytorycznie wydaje się jakby była książką współczesną, napisaną w taki sposób, żeby się wpisywała w konwencję średniowiecza. Dla osób zajmujących czy interesujących się literaturą hiszpańską- klasyk.

• Literatura hiszpańska
  • Studia
  • Hiszpania
  • 2015
  • 2019
  • 2016
  • Literatura średniowiecza i "nowa żytnia"

Juan Ruiz Księga dobrej miłości Zobacz więcej