Idioci mają pierwszeństwo

Idiots first
83-35156-51-8
Ewa Życieńska
Atext
Malamud opowiadania jewish literatura współczesna obyczajowe literatura amerykańska pisarze żydowscy
Idiots first
literatura piękna
83-35156-51-8
Ewa Życieńska

W niewielkim objętościowo zbiorze znalazły się zróżnicowane tematycznie, refleksyjne i pełne mądrości opowiadania oraz jedna krótka forma dramatyczna. Autor jest mistrzem szczegółu, nastroju i obserwacji psychologicznej.

Ludzie i okładkowy Żydoptak – personifikacja „ obcego”, „innego” – nieustannie podejmują próby osiągnięcia codziennych, małych i większych celów....

Na półkach: , , , , , ,

Czy idioci mają pierwszeństwo?

Być może faktycznie pierwsze przepuszczać trzeba książki niedobre, niech wejdą, przejdą i wyjdą, by zrobić miejsce tym lepszym. Na przykład zbiorkowi pod takim oto tytułem: Idioci mają pierwszeństwo Bernarda Malamuda.

Nie wiem, z jakimi książkami na półce bibliotecznej, podpisanej „obyczajowe”, przyszło sąsiadować zabiedzonemu ptaszysku na...

Dyskusje

• Chcę w prezencie