Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii

Marcin Ryszkiewicz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Prószyński i S-ka
archeologia genetyka ewolucja
Prószyński i S-ka
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Na ścieżkach nauki
archeologia genetyka ewolucja

Książka ta jest zbiorem felietonów M.Ryszkiewicza publikowanych np. w Wiedzy i życiu. Zawiera 14 felietonów opisujących różne niezwykle ciekawe zagadnienia ewolucyjne i geologiczne. Czyta się wyśmienicie.
Rozdziały poświęcone ewolucji człowieka są jednakowoż już nieco zdezaktualizowane (wczesne lata 90-te).

Książka godna polecenia. W przejrzysty sposób opisuje wiedzę aktualna na ok. 2000 rok. Kilka wątków i przykładów zaczerpniętych wprost z książek Dawkinsa.

lektura obowiązkowa dla każdego ciekawego swiata

• Popularnonaukowe
  • Na ścieżkach nauki
  • Seria: Na ścieżkach nauki
  • Do kupienia
  • Popularnonaukowe
  • NA ŚCIEŻKACH NAUKI

Dodaj cytat z książki Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii