Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii

Okładka książki Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii
Marcin Ryszkiewicz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Na ścieżkach nauki
Prószyński i S-ka
1995-04-25
1995-04-25
archeologia genetyka ewolucja

Książka ta jest zbiorem felietonów M.Ryszkiewicza publikowanych np. w Wiedzy i życiu. Zawiera 14 felietonów opisujących różne niezwykle ciekawe zagadnienia ewolucyjne i geologiczne. Czyta się wyśmienicie.
Rozdziały poświęcone ewolucji człowieka są jednakowoż już nieco zdezaktualizowane (wczesne lata 90-te).

lektura obowiązkowa dla każdego ciekawego swiata

lektura obowiązkowa dla każdego ciekawego swiata

Książka godna polecenia. W przejrzysty sposób opisuje wiedzę aktualna na ok. 2000 rok. Kilka wątków i przykładów zaczerpniętych wprost z książek Dawkinsa.

Bardzo dobra. Niektóre kwestie już przestarzałe, ale nadal całkiem dobre eseje.

Bardzo dobra. Niektóre kwestie już przestarzałe, ale nadal całkiem dobre eseje.

2004
1947

Świetny objaśniacz świata. Uzmysławia ciąg przyczynowo-skutkowy różnych zjawisk, zachowań itd.

Dodaj cytat z książki Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii