Uprowadzone

Okładka książki Uprowadzone
Lisa HoodlessCharlene Lunnon Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Historie Prawdziwe (tom 9) Seria: Pisane przez życie reportaż
reportaż
Historie Prawdziwe (tom 9)
Pisane przez życie
Abducted
Hachette Polska
2010-08-11
2010-08-11
Aleksanadra Kamińska
uprowadzone dzieci porwanie trudne dzieciństwo

Okładka książki Uprowadzone Lisa Hoodless, Charlene Lunnon
Ocena 7,3
Uprowadzone Lisa Hoodless, Char...

więcej Więcej

Poruszająca historia dwóch dziewczyn, które jako dzieci zostały porwane w drodze do szkoły przez pedofila. Mimo ,że udało się odnaleźć dziewczynki po 4 dniach, horror który tam przeżyły odbił się piętnem na całym ich późniejszym życiu. Historie opowiadają same dziewczyny na przemian, czyta się błyskawicznie. Zapada w pamięć.. polecam.

Jedna z nielicznych książek z tej serii, gdzie faktycznie pamiętam, o czym była. Wstrząsa, daje do myślenia, a jeśli masz dzieci - dwa razy zastanów się, zanim spuścisz je z oczu.

Super książka. Temat trudny ale pochłonęła mnie

Dobrze napisana historia dwóch dziewczynek uprowadzonych w drodze do szkoły. Też warte podkreślenia, spostrzeżenie, że dzieci, które wychowane są w domu pełnym miłości, mają siłę, by móc przeciwstawić się złu. Natomiast, gdy w domu rodzinnym brakuje wsparcia, dzieci łatwo poddają się negatywnym wpływom i są łatwym łupem ludzi o złych zamiarach.

Bardzo wzruszająca historia dziewczynek. Ciężko się czyta przez wydarzenia będące tam, lecz łatwo przez prosty styl pisania. Nie mogłam się oderwać od tej historii, bardzo polecam.

Książka oparta na prawdziwej historii. to jeden z moich ulubionych gatunków literackich. Tą pozycję przeczytałam w jeden dzień, bo czyta się ją naprawdę szybko ze względu na rozmiar czcionki , jak i rodzaj i kolor papieru (mój ulubiony). Temat jest ciężki: uprowadzenie dwóch dziewczynek przez osobę, która nigdy nie powinna przebywać wśród normalnych ludzi. Książka...

Tematyka...no cóż ciężka, ale prawdziwa. Duży plus za sposób w jaki została napisana. Czyta się szybko bez chwili znudzenia. Polecam

Bardzo lubię czytać takie historie, dają wiele do myślenia. Często nawet jest się w szoku, że coś takiego w ogóle mogło mieć miejsce. Nie lubię takich książek oceniać przez wydarzenia, które miały miejsce, bo nie napisał ich pisarz, a życie. Mimo trudnego tematu czytało mi się ją bardzo szybko, ale w samym jej sposobie napisania było coś, co sprawiło że oceniłam właśnie na 6.

„Uprowadzone” to jedna z części serii Pisane życiem. Z tym cyklem nie miałam styczności wcześniej. Swój egzemplarz dostałam w prezencie, od razu zainteresowałam się nim przez jego tematykę. Jakże brutalną, ale prawdziwą.

Dzieci to skarb rodziców, o który trzeba dbać i pielęgnować go. Zapewniamy im warunki do życia, kochamy, troszczymy się. Nie wszystko możemy...

Wstrząsająca, poruszająca historia dwóch dziewczynek Charlene i Lisy, które zostały uprowadzone w drodze do szkoły przez porywacza uwięzione przez cztery dni gwałcone okrutnie przez dzień i noc bardzo przerażone, przestraszone były. To jest potwór mi to w głowie się nie mieści co ten zwyrodnialec im robił.
"Uprowadzone" to opowieść dwóch kobiet, które przeżyły w...

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu