Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników

Okładka książki Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników autora Agnieszka Ciećwierz, 9788328902978
Okładka książki Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników
Agnieszka Ciećwierz Wydawnictwo: Onepress poradniki
158 str. 2 godz. 38 min.
Kategoria:
poradniki
Format:
papier
Data wydania:
2025-01-21
Data 1. wyd. pol.:
2025-01-21
Liczba stron:
158
Czas czytania
2 godz. 38 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328902978
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników

Średnia ocen
7,8 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników

Sortuj:
avatar
641
433

Na półkach:

W tym roku książki poradnikowe nie są moim głównym zainteresowaniem czytelniczym, jednak dobrze raz na jakiś czas taki tytuł przeczytać. Niedawno postanowiłam więc zapoznać się z lekturą pt.: „Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników”.

Poradnik składa się z pięciu rozdziałów, w których autorka porusza m.in. zagadnienia dotyczące budowania modeli kompetencyjnych, prowadzenia wywiadów behawioralnych, definiowania celów biznesowych i szkoleniowych oraz tworzenia programów rozwojowych.

Każdy rozdział był naprawdę świetną pigułką wiedzy, do której można wrócić w każdym momencie, jednak mnie najbardziej zainteresował ten poświęcony wspomnianym wcześniej kompetencjom oraz z ciekawością przyglądnęłam się przykładom, zaprezentowanym przez autorkę. Podobało mi się ćwiczenie – czyli samodzielne definiowanie kwalifikacji, które przykładowo chcielibyśmy rozwijać u danego pracownika.

Cieszę, że mogłam zapoznać się z tym tytułem. Dobrze było poszerzyć i uporządkować wiedzę, którą w przyszłości będę mogła wpleść w swoje obowiązki. Jeśli stawiacie pierwsze kroki przy wspomaganiu rozwoju pracowników – to naprawdę polecam Wam lekturę tej książki.

W tym roku książki poradnikowe nie są moim głównym zainteresowaniem czytelniczym, jednak dobrze raz na jakiś czas taki tytuł przeczytać. Niedawno postanowiłam więc zapoznać się z lekturą pt.: „Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników”.

Poradnik składa się z pięciu rozdziałów, w których autorka porusza m.in. zagadnienia dotyczące budowania modeli...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
17
17

Na półkach:

To już kolejna książka Pani Agnieszki, którą miałam okazję przeczytać, i jak zawsze jestem pod wrażeniem jej podejścia. Cenię w tej autorce przede wszystkim konkretność i merytoryczność, a także brak zbędnego lania wody. To pozycja, która naprawdę wnosi coś wartościowego.

W książce znajdziesz wiele informacji o kompetencjach – od podstaw, czyli czym one są, przez różne ich rodzaje, aż po te, które będą potrzebne w przyszłości. Autorka wyjaśnia, czym są reskilling i upskilling, jakie mają znaczenie w organizacji i jak można je skutecznie wprowadzać. Dowiesz się również, jak krok po kroku stworzyć model kompetencyjny i poznać metody STAR, CAR oraz PAR, które są bardzo przydatne w procesie oceny kompetencji.

Jednym z elementów, który przyciągnął moją uwagę, były liczne tabele, grafiki i rysunki. Moje zakreślacze miały co robić! To naprawdę pomaga w przyswajaniu wiedzy, a wizualne przedstawienie pewnych zagadnień sprawia, że są one łatwiejsze do zapamiętania i zastosowania.

Podobało mi się też to, że na koniec każdego rozdziału znajduje się podsumowanie oraz miejsce na notatki – świetny sposób, by przemyśleć i uporządkować to, czego się dowiedzieliśmy.

Jedną z cennych wskazówek, którą znalazłam w książce, było rozbudowanie modelu 70:20:10, który pokazuje, jak najlepiej rozwijać swoje umiejętności – tak, aby efektywnie łączyć naukę, praktykę i wsparcie od innych. Już teraz korzystam z tego modelu, ale będę wyciągać z niego jeszcze więcej.

Moim zdaniem książka jest świetnym wyborem dla początkujących HRowców, studentów kierunków związanych z zasobami ludzkimi, ale także dla każdej osoby, która chce świadomie rozwijać swoje kompetencje.

Zdecydowanie polecam tę publikację – to nie tylko teoria, ale także konkretne narzędzia, które można od razu zastosować w pracy.

To już kolejna książka Pani Agnieszki, którą miałam okazję przeczytać, i jak zawsze jestem pod wrażeniem jej podejścia. Cenię w tej autorce przede wszystkim konkretność i merytoryczność, a także brak zbędnego lania wody. To pozycja, która naprawdę wnosi coś wartościowego.

W książce znajdziesz wiele informacji o kompetencjach – od podstaw, czyli czym one są, przez różne ich...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
639
141

Na półkach:

Agnieszka Ciećwierz od lat zajmuje się zagadnieniami rozwoju i badania kompetencji, co unaocznia przejrzystość treści przez nią prezentowanych w tej książce. Zaczynamy oczywiście od defincji oraz różnic pomiędzy upskillingiem i reskillingiem oraz ich znaczeniem w obecnych strukturach. Nowy rynek pracy wymaga innych zachowań nie tylko od pracowników, ale też pracodawców, dlatego też Autorka wiele miejsca poświęca współczesnym kompetencjom oraz wyzwaniom z nimi związanymi.
Co najistotniejsze moim zdaniem, Autorce udało się uniknąć nadmiernej szczegółowości i przeładowania branżowym językiem. Mamy strochę ponad 150 stron rzetelnej wiedzy i co najważniejsze wskazówek. Diagramy, tabele, ćwiczenia czyli to, co ludzie rozwoju uwielbiają najbardziej!
Nie zabrakło też wskazówek niezwykle przydatnych przy określaniu celów zarówno biznesowych, jak i szkoleniowych. Moim zdaniem wciąż niewiele osób wie jak przełożyć cele rozwojowe na korzyści dla pracodawcy (i to do tego policzyć wskaźnik zwrotu z inwestycji – po prostu złoto!). Autorka daje nam wiele wskazówek, od określania potrzeb, wyszukiwania kluczoych kompetencji, przez tworzenie indywidualych planów rozwojowych aż do raportowania uzyskanych efektów.

Agnieszka Ciećwierz od lat zajmuje się zagadnieniami rozwoju i badania kompetencji, co unaocznia przejrzystość treści przez nią prezentowanych w tej książce. Zaczynamy oczywiście od defincji oraz różnic pomiędzy upskillingiem i reskillingiem oraz ich znaczeniem w obecnych strukturach. Nowy rynek pracy wymaga innych zachowań nie tylko od pracowników, ale też pracodawców,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

16 użytkowników ma tytuł Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników na półkach głównych
  • 9
  • 6
  • 1
4 użytkowników ma tytuł Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników na półkach dodatkowych
  • 2
  • 1
  • 1

Tagi i tematy do książki Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników

Inne książki autora

Agnieszka Ciećwierz
Agnieszka Ciećwierz
Współzałożycielka firmy Sigmund Polska. Specjalizuje się w testach kompetencyjnych oraz psychologicznych wykorzystywanych w procesach rekrutacji, bilansu kompetencji, oceny pracowniczej, zarządzania i rozwijania talentów. Wspiera firmy w badaniu kompetencji i potencjału pracowników oraz kandydatów do pracy, jak również w opracowywaniu procesów HR-owych, w tym układaniu procesów rekrutacyjnych, indywidualnych planów rozwoju pracowników, wdrażaniu oceny pracowniczej, badaniu satysfakcji i zaangażowania pracowników. Równolegle prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu kompetencji miękkich oraz takich tematów jak: rekrutacja oparta na kompetencjach, constant feedback, zarządzanie pokoleniami w organizacji, sprzedaż i obsługa klienta. Prelegentka i panelistka podczas wydarzeń branżowych. Autorka licznych artykułów w czasopismach branżowych.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Reskilling i upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników