Rzeczywista obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii

Okładka książki Rzeczywista obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii Robert DeGrandis
Okładka książki Rzeczywista obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii
2010-04-20
2010-04-20
978-83-924003-3-2
Dobromiła Romanów-Rutkowska
modlitwa eucharystia msza jezus religijna chrześcijańska ciekawa degrandis

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

O.DeGrandis jest charyzmatykiem, tak też jest napisana jego ksiażka - uczta dla charyzmatyków!

"Rzeczywista obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii" autorstwa o.Roberta DeGrandis SSJ, to książeczka "małego formatu" chodzi o wielkość. Zdecydowanie mieści się w damskiej torebce bądź kieszeni. Zaczełam od wielkości a nie od treści. Ta drobna publikacja może towarzyszyć nam w codziennym życiu. Tak jak maleńka jest hostia, która też powinna towarzyszyć nam w codziennym życiu. To pierwsze myśli jakie nasuwają się po przeczytaniu tej książki. O. DeGrandis w sposób bardzo czytelny opisuje moc ukrytą w sakramencie Eucharystii. Moc, z której tak naprawdę my jako katolicy bardzo często nie zdajemy sobie sprawy. Jesteśmy obecni na mszy św. a nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy świadkami CUDU PRZEISTOCZENIA. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że choć nie czytam żadnych nowych informacj, wiem że Jesus jest ukryty w hostii, odkrywam w sobie nowe pokłady świadomości religijnej. Jest jednak coś co nie dokońca podobało mi się, a mianowicie są fragmenty gdzie świadectwa różnych osób przedstawione są jak amerykańskie "show". Ale to zapewne moja subiektywna ocena. Jest jeszcze coś bardzo przydatnego dla tych, którzy zechcą na nowo pojąć cud EUCHARYSTII, a mianowicie rozszyfrowanie słowa EUCHARYSTIA, podające wyjaśnienie każdej litery zawartej w tym słowie np: E - eliksir życia, U - Unia z Jezusem Chrystusem.....Do zapoznania się z pozostałymi literami gorąco zachęcam. Ksiązeczka jest warta polecenia.

• Religijne
  • Religia