Szydełkowe zwierzątka amigurumi

Publicat
2024-02-28
2024-02-28
Dominika Kielan

Okładka książki Zew Cthulhu. Mity wojny Paul Fricker, Mike Mason, Sandy Petersen, Lynn Willis
Zew Cthulhu. M... Paul Fricker, Mike ...
Okładka książki Wizje Herezji Guy Haley, Alan Merrett
Wizje Herezji Guy Haley, Alan Mer...
Okładka książki Niedopowiedziane historie: BCU Michał Bańka, Zuzanna Białogłowska, Katarzyna Korowajczyk, Ewa Samulak, Nikos Sawwidis, Jan Steifer, Szymon Szczechowicz, Joshua Szpilarski, Mateusz Tomiczek, Wojciech Tremiszewski
Niedopowiedzia... Michał Bańka, Zuzan...
Okładka książki Narodowy spis zespołów Tomasz Sikora, Artur Sobiela
Narodowy spis ... Tomasz Sikora, Artu...
Okładka książki Uwierz w Duchy Maria Piątkowska, Roch Urbaniak
Uwierz w Duchy Maria Piątkowska, R...
Okładka książki Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w miejskiej dżungli Magdalena Horodyska, Katarzyna Migdał
Pies w mieście... Magdalena Horodyska...

Jeśli lubicie słodkie, śliczne zwierzaki, a do tego waszą pasją jest szydełkowanie, ta książka na pewno wam się spodoba.

Poznajcie "przepis" na 26 szydełkowych zwierzaczków. Ta książka zachwyci zarówno wprawionych w szydełkowaniu, jak i osoby, które chciałyby zacząć tę przygodę. Wystarczy odrobina chęci do nauki, szydełko, włóczka i możecie zaczynać.

We wstępie znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące podstawowych narzędzi potrzebnych do pracy, jak i opis instrukcji, splotów. Nie zabraknie także opisu wykańczania maskotek, łączenia elementów.

Każda z maskotek jest dokładnie opisana począwszy od zdjęcia i przedstawienia zwierzaka, po potrzebne materiały i opis całej instrukcji. Wszystko zostało przedstawione w sposób jasny i czytelny tak, by nawet początkująca osoba poradziła sobie.

Szydełkowanie to nie tylko pasja, to także wspaniały pomysł na spędzenie czasu, tworzenie niebanalnych i wyjątkowych prezentów dla bliskich osób. U nas już powstają pierwsze szydełkowe zwierzaczki.

We wstępie...

Gdy byłam młodsza to szydełkowanie kojarzyło mi się tylko z starszymi paniami, ale gdy dorosłam widziałam rzeczy tworzone na szydełku jestem nimi zachwycona i marzyło mi się nauczyć.

"Szydełkowe zwierzątka amigurumi" zawiera 26 prostych wzorów. Byłam ciekawa czy dla osoby, która będzie rozpoczynała okaże się pomocna. Po przejrzeniu jej tylko wizualnie to moja pierwsza myśl to czarna magia, ale gdy zaczęłam czytać wstęp wszystko było jasno i przejrzyście wyjaśnione. Nie wiesz jakie wypełnienie czy wykończenia, a może jaki rozmiar szydełka użyć czy jaka włóczka? Te podstawowe informacje są podane, co okazuje się bardzo pomocne dla osoby początkującej. A gdy wybierzemy swojego zwierzaka, którego chcemy wyczarować na szydełku jesteśmy prowadzeni krok po kroku, co ułatwia tworzenie. Dodatkowym atutem są ilustracje.

Choć w moim przypadku nie obyło się bez "wpadek" przy próbach stworzeniach zwierzaka, ale to akurat moja wina, bo ucząc się czegoś nowego na pewno zdarza się popełniać błędy. Ale cierpliwość i wytrwałość są moim sprzymierzeńcem oraz więcej mojej wprawy i będę się cieszyć moim szydełkowym zwierzątkiem

Lubicie uczyć się nowych rzeczy?

Mam dla Was propozycję książki, dzięki której krok po kroku będziecie mogli stworzyć same piękne maslotki dla swoich dzieci. Autorka w łatwy sposób pokazuje i opisuje pierwsze kroki, a także jak wykończyć maskotki.

Jeśli lubicie szydełkować to będzie dla Was czysta przyjemność korzystać z tej książki. Przyznam się, że dopiero zaczynam swoją przygodę z szydełkowaniem, ale jak tylko coś sensownego mi wyjdzie to pochwalę się Wam, co zrobiłam.

Będziecie mogli zrobić wiele maskotek na szydełkach. Tutaj znajdziecie 26 propozycji oraz proste, szczegółowe i fachowe instrukcje wykonania tych zwierzaków amigurumi.

Jestem totalnie zachwycona tą piękną książką.

Polecam z całego serca!

BRUNETTE BOOKS

Lubicie uczyć się nowych rzeczy?

[Reklama] Publicat

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam pluszaki na szydełku. Sama faktura splotu pod palcami jest cudowna. Mogłabym głaskać godzinami, heheh.
Sarah Zimmerman napisała poradnik jak takie cudaczki wykonać. Podała wzory na aż 26 maskotek. A jakie? Między innymi królik, zebra, słonik, jednorożec, małpka, sowa czy ślimak.
Tylko jak się za nie zabrać? Tu autorka wyszła naprzeciw oczekiwaniom. Najpierw podała potrzebne rodzaje narzędzi pracy z odpowiednim objaśnieniem, później objaśnia terminologię i pokazuje jak wykończyć maskotkę. Znając to wszystko dopiero teraz można przystąpić do pracy zaczynając oczywiście od wybrania sobie zwierzaczka.
Poradnik jest przejrzysty i dokładny. Ilustracje wzbogacają temat i pozwalają krok po kroku przechodzić na kolejne etapy dziergania. Sam wykaz punktów potrzebnych do stworzenia takiego pluszaka jest prosty i zrozumiały .
Znając terminologię i postawy bez problemu można stworzyć swoje własne zwierzątko. To nie jest trudne. Wystarczy chwila nauki i cierpliwość. A później czas i radość. Radość swoją z wykonanej pracy. A także radość obdarowanej osoby, jeśli zapragniemy je komuś sprezentować. Unikalność i niepowtarzalność przemawiają za takimi pluszakami.
Dla mnie ta książka to strzał w dziesiątkę. Jestem zaznajomiona z szydełkiem i trochę rzeczy już stworzyłam. Teraz mam możliwość spróbować swoich sił i po raz pierwszy zrobić królika - to mój plan by spełnić marzenie mojej córki.

Polecam

[Reklama] Publicat

Tylko jak się za nie zabrać? Tu...

W ostatnim czasie zauważyłam, że całkiem modne stało się tworzenie cudownych maskotek własnoręcznie wykonanych. Osobiście bardzo mi się podobają te wszystkie dzieła, aczkolwiek sama jeszcze nic nie próbowałam zrobić. Myślę, że dzięki naszej dzisiejszej pozycji będę mogła spróbować swoich sił w dzierganiu jakiegoś zwierzaka.

„Przeglądając tę książkę, szybko się zorientujesz, że właściwie każdy projekt zaczyna się tak samo i składa z podobnych kształtów. Wzory przedstawiono w formie czytelnej instrukcji krok po kroku.”

Sarah Zimmerman stworzyła dla nas książkę, w której nie tylko znajdziemy 26 prostych wzorów, ale także dowiemy się jak stawiać pierwsze kroki oraz jak wykańczać maskotki. Dla mnie jako laika, ważne jest przyswojenie podstawowej wiedzy w tej dziedzinie. Tutaj znajdziemy wszystko to, co będzie nam potrzebne, czyli przede wszystkim materiały i narzędzia. Żebyśmy mogli odczytywać wzory, będziemy musieli się nauczyć skrótów podstawowych splotów. Wszystkie sploty podstawowe zostały dokładnie opisane i zobrazowane, więc myślę, że nawet początkujący będzie w stanie sobie z nimi poradzić.

Rzeczy które są zrobione własnoręcznie potrafią cieszyć podwójnie, bo nie dość, że jest radość z tworzenia, to jeszcze z obdarowania później kogoś innego. Ostatnio w mediach widuję wiele zdjęć na których znajdują się rzeczy własnoręcznie wykonane i one naprawdę potrafią mnie zachwycić. Cieszy nie tylko sam widok danej maskotki, ale myśl, ile serca w jej wykonanie musiał włożyć twórca. Nie oszukujmy się, aby coś wydziergać ważna jest cierpliwość i precyzja bez której nie da się tego wykonać.

Autorka w swoim poradniku w prosty i przejrzysty sposób przekazuje nam swoją wiedzę na temat szydełkowania zwierzątek. Prowadzi nas krok po kroku opisując wszelkie potrzebne kroki do wykonania naszego dzieła. Wśród 26 wzorów możemy wybrać m.in. takie zwierzątka jak kotek, piesek, owieczka, sowa czy chociażby ślimaka. Myślę, że jak znajdę już trochę wolnego czasu to spróbuję stworzyć sowę, ze względu na zamiłowanie do tych zwierząt, ale intryguje mnie bardzo również jednorożec. Miłym dodatkiem jest na pewno to, iż każde zwierzątko ma tutaj swoje własne imię.

Poradnik jest jak najbardziej zrozumiały dla każdego odbiorcy. Z początku obawiałam się przeglądając książkę samych wzorów, w których znalazłam skróty. Jednak po zapoznaniu się z tabelką znajdującą się w książce w pełni je zrozumiałam i stały się one dla mnie jasne. Piękne zdjęcia wykonanych maskotek tylko pobudzają jeszcze bardziej chęć ich stworzenia. Uważam, że ta pozycja spodoba się wielu odbiorcom.

"Szydełkowe zwierzątka amigurumi" to dokładny i przejrzysty poradnik, prowadzący nas od podstaw do samego wykończenia pięknych zwierzęcych maskotek. To pozycja z którą warto się zapoznać.

„Przeglądając tę książkę, szybko się...

• W mojej domowej bibliotece
  • Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Szydełkowe zwierzątka amigurumi