Zablokuj, skasuj, idź dalej. Czyli jak uniknąć randek z toksycznymi facetami

Okładka książki Zablokuj, skasuj, idź dalej. Czyli jak uniknąć randek z toksycznymi facetami Lalala Letmeexplain
Lalala Letmeexplain Wydawnictwo: Buchmann poradniki
poradniki
Block, Delete, Move On: It's not you, it's them
Buchmann
2024-01-24
2024-01-24
Andrzej Wojtasik

OPINIA Z PUNKTU WIDZENIA MĘŻCZYZNY

Chcąc zrozumieć kobiety i różne punkty widzenia sięgnąłem po tego audiobooka.

Prymitywny i wulgarny język momentami czułem się zniesmaczony jakbym słuchał wywodów żuluwy spod żabki.

Dużo ideologicznej nowomowy, np.: "cis-mężczyźni" na osoby z chromosomem XY, które nie maja urojenia, że jest inaczej, "wybitna czarna pisarka" zamiast "wybitna pisarka" "transkobiety" zamiast "transwestyci" "osoby z macicami" zamiast "kobiety", itp.

Wygłasza kłamstwa o powszechności mizoginiii (czyli nienawiści wobec kobiet jak wynika z definicji). Znam mnóstwo facetów i ani jednego nienawidzącego kobiet.

Angielska autorka, boi się opublikować swoje nazwisko i twarz. Więc pozwala sobie na kłamliwie sugeruje, że duża przemoc wobec kobiet bierze się z kultury patriarchatu i tego że mężczyźni są po prostu źli. Spójrzmy w fakty czyli obiektywne liczby i dane z Eurostatu. Ilość gwałtów na 100 tys.: Anglia 92.08, Szwecja 69.72, Polska 1.89. Trzeba być ślepą i głupią by nie wiedzieć, że za to odpowiada import kultury islamskiej.

Wprowadza w błąd stwierdzając, że każda kobieta może mieć tzw. squirt, choć medycznie zdolnych jest do tego ok. 8% kobiet.

Autorka jest bardzo roszczeniowa, za swoje błędy nawet w ułamku nie oskarża siebie, tylko świat dookoła i mężczyzn mówi to nawet sam podtytuł "to nie ty, to oni".

Ja też korzystam z Tindera i mógłbym zrobić "lustrzane odbicie" narzekań na kobiety. Mi też czasem nie odpisują, albo odpisują a potem przestają. Też czasem kobiety mnie nudzą lub zachowują się źle wobec mnie. Zostałem okradziony przez jedną zdemoralizowaną chciwą oszustkę z tej aplikacji, itp.

Ocena nie jest najniższa z możliwych bo trochę dowidziałem się o toku myślenia wielu roszczeniowych współczesnych kobiet.

Książka androfobiczna zawierająca dyskryminującą mowę nienawiści wobec mężczyzn.

OPINIA Z PUNKTU WIDZENIA MĘŻCZYZNY

Chcąc zrozumieć kobiety i różne punkty widzenia sięgnąłem po tego audiobooka.

Wyskakiwała mi z marketingowej lodówki, więc, choć czasy randkowania mam dawno za sobą (chyba? Ponoć never say never! No ale),to i tak dałam się namówić. I mam tak mieszane uczucia, jak dawno nie. Wkurzała mnie trochę – w moim odczuciu – nadmierną poprawnością polityczną (i jak jestem za inkluzywnością, tak nadmierne używanie przedrostka ‘cis’ i ‘osób z macicami’ powoduje u mnie oderwanie od treści i skrzywienie na frazesy #amsori) i po początkowych rozdziałach nie spodziewałam się za wiele – pobieżnie omówione style przywiązania, narcyzi i inne tego typu treści dla kogoś, kto, nawet dość powierzchownie, interesuje się psychologią – nie są niczym odkrywczym. A potem, ta-dam, wchodzą zupełnie nowe dla mnie rzeczy. Limerencja nieco rozwaliła mi mózg. Mam też taką, dość denerwującą dla zwierzających mi się znajomych cechę, że zawsze bronię drugiej strony i staram się ją usprawiedliwiać. Więc, choć statystyki są jakie są, i znacznie więcej mężczyzn stanowi potencjalne zagrożenie dla kobiet niż kobiet dla mężczyzn, to mam poczucie że ta książka jest niesamowicie jednostronna. Chciałabym nieco większej równowagi, myślę że bycie tudzież niebycie toksyczną osobą nie do końca zależy od płci i niejeden porządny facet na słabym zachowaniu mniej porządnej dziewczyny też się nieraz przejechał. Nie trafia do mnie narracja ‘It’s not you, it’s them’ (zresztą zawarte w tytule oryginału – ‘Block, Delete, Move On: It's not you, it's them’). Czasami – smuteczek – it is you. Plus, w moim odczuciu ‘zablokuj, skasuj, idź dalej’ – zwyczajnie nie jest receptą i odpowiedzią na wszystko, czego doświadczamy w dzisiejszym, mocno wirtualnym świecie. Nie tylko w związkach romantycznych. Ale i tak warto, na niektóre tematy mocno otwiera oczy (choć i uderza w czułe punkty). Polecam więc.

• Może przeczytam
  • Feminizm