We władzy szejka

Okładka książki We władzy szejka Igor Kaczmarczyk
Okładka książki We władzy szejka
Igor Kaczmarczyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kulisy zakazanych związków (tom 2) reportaż
reportaż
Kulisy zakazanych związków (tom 2)
Prószyński i S-ka
2023-08-22
2023-08-22
9788383520544

Książka ta jest napisana na podstawie prawdziwych zdarzeń i spostrzeżeń polskiego konsula. Akcja powieści rozgrywa się w krajach islamskich. Poznajemy pracę polskich i nie tylko ambasad oraz urzędników państwowych w tych krajach. Możemy poznać szczebelki drabiny urzędniczej i sposób w jaki poszczególni ludzie podchodzą do problemów ludzi żyjących w krajach arabskich. Mam tu na myśli przede wszystkim kobiety , a szczególnie kobiety z mieszanych małżeństw. Jednym z wątków jest małżeństwo młodziutkiej Zosi i Jemeńczyka,który jako młody chłopiec został przez swojego ojca (szejka) oddany w ręce wuja i to u niego wyrósł na młódego i wykształconego mężczyznę. Zosia z Samirem są szczęśliwi i mają dwie córeczki. Wiadomość o chorobie ojca sprawia,że Samir chce jechać do wioski by móc pożegnać sie z ojcem. Wyjeżdżają całą rodziną. Ale czy to był dobry pomysł? Co spotka ich rodzinę w Jemenie? Jak przyjmie ich ojciec i jego rodzina? Tego nie zdradzę. Powiem tylko,że ta książka jak i poprzednia"Islamskie fatum" skłania do głębokich refleksji i przemyśleń nad życiem, nad wiarą oraz decyzjami ludzi.
Polecam.

Tomek zostaje konsulem w Arabii Saudyjskiej, gdzie zapoznaje przedstawicieli innych ambasad, a także starych znajomych z innego arabskiego miasta. Poznajemy arabski świat, kulturę i zwyczaje(wiele jest nie ciekawych). W Jemenie zaczyna się robić niebezpiecznie dla polskich obywateli i Tomek stara się ewakuować polsko-jemeńskie rodziny. Pojawia się też historia Zofii, gdzie konsul również stara się pomóc, czy mu się uda? Ta książka na pewno odpowie na to pytanie.

Gorąca orientalna rzeczywistość, miłosna historia i osobiste przeżycia autora. To wszystko sprawia, że książka jest niezwykle przejmującą. Historia miłosna łamie serce, klimat i nastrój pozwalają przenieść się do krajów muzułmańskich. A autor jako polski konsul przekazuje nam dużo wiedzy i prawdy o trudach zawodu konsula, o których szczerze mówiąc nie miałam pojęcia.
Myślę, że książka zrobi na was ogromne wrażenie i spędzicie z nią emocjonująca chwile, na pewno nie nie da się jej przeczytać bez emocji.
Dla fanów orientalnych klimatów must have 🤎🤎🤎🤎

Myślę,...

Jeszcze kilka lat temu poświęcałam mnóstwo czasu na czytanie książek poświęconych tej tematyce. Później stopniowo wyparły ją kryminały i thrillery. Mimo wszystko lubię od czasu do czasu wracać do tego typu historii.

Czy Polka może być szczęśliwa z Jemeńczykiem? Czy może czuć się bezpieczna w jego kraju? W kraju, w którym rządzi całkowicie odmienna kultura?

Na te pytania, bardzo szczegółowo odpowiada nam autor. Historia Zosi i Samira pokazuje nam, że czasem sama miłość nie wystarcza, a mocno zakorzeniona kultura nie pozwala o sobie zapomnieć...

Autor przybliża nam również pracę konsula, która okazuje się nie taka bezpieczna jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Książka wywołuje mnóstwo emocji. Czytałam ją z zapartym tchem. Byłam ogromnie ciekawa czy Zosi uda się wyrwać z muzułmańskiego piekła. Bardzo jej kibicowałam i niejednokrotnie czułam dreszcze niepokoju przebiegające po moich plecach.

Po lekturze dowiedziałam się, że to drugi tom serii. Muszę więc jak najszybciej nadrobić pierwszy.

Na te pytania,...

Historia napisana na doświadczeniach autora.
W kraju gdzie kultura całkowice różni się od naszej .
Gdzie akcja jest niesamowicie dynamiczna,a sytuacja głównej bohaterki przyprawia o dreszcze .

To wszystko znajdziecie w tej książce.

I przyznam szczerze,że całość mimo że nie porwała mnie całkowicie to jednak zaciekawiła.

W moim przypadku podczas czytania niesamowicie dłużył mi się wątek konsula,bo trzeba jeszcze wspomnieć że akcja toczy się dwutorowo.
Historia konsula przedstawia jego ścieżkę kariery, jak znalazł się o danym miesiącu i czasie.
Jak się stało,że jego droga przecięła się z drogą innej bohaterki.
W tej książce możemy poznać na czym polega taka praca. I fakt jest ciekawa jednak jego hulaszczs życie w pewnym momencie mnie znudziło. Ale przymkniemy na to oko, bo wątek drugiej bohaterki i jej rodziny wciągnął mnie na maksa.

Zofia od początku wpadała w 💩. Najpierw przypadek au pair z którego ledwo co się wykaraskała przy pomocy pewnego dżentelmena , który na stałe zagości w jej życiu .
Nie chcę za dużo zdradzać żeby nie zabierać Wam całej frajdy z poznawania tej historii.
Jednak to nie ów dżentelmen przysporzy jej więcej problemów, a rodzina która pełna zawiści będzie chciała wyrównać rachunki.

Historia Zofii była tą, która sprawiła że książkę przeczytałam do końca. Nieprawdopodobne zwroty akcji, przyprawiały mnie o bóle głowy,bo takiego zła chyba nie spodziewałam się tutaj spotkać.
Mimo,że autor wspomina już na początku,że jest to fikcja literacka to jednak ten wątek traktowania kobiet mnie zabolał.
Gdzieś tam w duszy pomyślałam,że jednak nadal są takie przypadki gdzie niewiele można zrobić .

Myślę,że ta książka może być przestrogą ale możemy też wiele się z niej nauczyć .
Warto przed jakimkolwiek wyjazdem zapoznac się ze zwyczajami i kulturą aby nie narażać swojego bezpieczeństwa.
W tej książce autor doskonale zna tę kulturę więc wiedzy i ciekawostek jest ogrom.

Więc jeśli interesuje Was świat orientu i pragniecie zaznać innej kultury,poznać szokującą historie Polki i konsula walczącego o lepszą przyszłość swoich rodaków to sięgnijcie, z pewnością będzie to przygoda inna niż wszystkie.

Historia napisana na doświadczeniach autora.
W kraju gdzie kultura całkowice różni się od naszej .

To wszystko znajdziecie w tej książce.

W moim przypadku podczas czytania niesamowicie...

Jeśli macie ochotę poznać, na czym polega praca konsula i to jeszcze w krajach muzułmańskich, to zapraszam do lektury książki "We władzy szejka".

Jednym z bohaterów jest konsul Tomek, który trafia do pracy do Jemenu. Drugą bohaterką książki jest Zosia, która wyjechała do Anglii, by pracować jako au pair. Nie przypuszczała, że trafi do muzułmańskiej rodziny. Jej życie się odmienia, gdy poznaje w Londynie Samira, ten proponuje jej małżeństwo. Po wielu szczęśliwie spędzonych latach w Londynie, Samir wraz z żoną i córką postanawiają odwiedzić umierającego ojca w Jemenie. Miał to być wyjazd tylko na kilka dni. Jednak pobyt w Jemenie przedłuża się. Co spotkało Zosię i jej rodzinę w tym obcym kraju?

Przeczytajcie tę historię. Gwarantuję, że zapamiętacie ją na długo. Dzięki tej lekturze poznacie życie w kraju muzułmańskim, w kraju gdzie kobiety nie mają praw. Dla mnie była to wciągająca historia, przeczytana jednym tchem Gorąco zachęcam do lektury.

"Czasami tak niewiele potrzeba, żeby kogoś uratować, przeszło mi przez myśl. Niejednokrotnie wystarczy jedynie nie być obojętnym na cudzą krzywdę, ból i cierpienie. Niestety, często się zdarza, że ludzi na to nie stać, chociaż stawką jest życie innego człowieka."

„We władzy szejka” Igora Kaczmarczyka to już drugi tom z cyklu Kulisy zakazanych związków. Ta książka jak i poprzednia wciąga i intryguje, a powieść ta jest oparta na osobistych doświadczeniach autora. Podczas czytania nie da się nudzić, ponieważ akcja jest dynamiczna. To co mi się bardzo podobało podczas czytania tej książki to widoczna znajomość kultury muzułmańskiej przez autora. Ogrom przemyconych ciekawostek dot. krajów muzułmańskich czy samej pracy konsula pokazane oczami Igora Kaczmarczyka, to coś tego oczekiwałam po pierwszym tomie. Ukazana w książce rzeczywistość mocno mnie zaskoczyła po raz kolejny bo była … trudna, brutalna i przerażająca, zwłaszcza gdy odczuwałam jak traktuje się tam kobiety. I niby to tylko fikcja literacka ale jestem przekonana, że wiele z opisanych zdarzeń miało miejsce naprawdę.
Polecam!

Zosia wyjeżdża do Anglii w ramach programu au pair. Na miejscu okazuje się, że rodzina u których ma pracować jest muzułmańska, a jej głównym zajęciem jest służenie rodzinie. Na jej szczęście poznaje Samara, w którym się zakochuje … wszystko się zmienia gdy Samir i Zosią jadą w jego rodzinne strony. I tutaj pojawia się konsul Tomek, który za wszelką cenę będzie chciał pomóc Zosi.

Książek o Arabii Saudyskiej przeczytałam naprawdę wiele. Zawsze łamią mi serce. " We władzy szejka " zaczyna się bardzo niepozornie, nawet miałam taką myśl, że może tym razem będzie inaczej ? Może dla odmiany przeczytam coś, co zmieni moje postrzeganie takiej literatury.
Niestety nic bardziej mylnego.

Poznajemy Zosię, która zaczyna swoją przygodę od wyjazdu do Anglii jako au pair, pełna nadzieji i optymizmu, że wyrwała się ze szponów marazmu i szarej rzeczywistości. Tutaj spotka się po raz pierwszy z muzułmanami...tutaj również zakocha się i dostanie piękny prezent od losu.
Jej mąż, Samir to naprawdę porządny i wolny od fanatyzmu mężczyzna. Wszystko odmieni się, gdy postanawia zabrać swoją rodzinę do Jemenu...
Mężczyzna w spódnicy na zawsze połamie im serca...

Poznajemy również Tomasza, który przyjmuje posadę konsula w polskiej ambasadzie w Jemenie. Walczy z niesprawiedliwością i złem, które spotyka kobiety i ich rodziny. Czuje do niego ogromny szacunek za determinację i mimo oporu ambasadora i jego współpracowników walkę o bezpieczny powrót rodzin polsko- jemeńskich do kraju.

Jesteśmy świadkami wybuchów oraz wszechobecnej wojny , przeżywamy wraz z bohaterami burze piaskowe, wyprawy na pustynię, bankiety , niebezpieczne wyprawy wgłab miasta.
Ocieramy się o członków Al Kaidy, poznajemy szejka, który zamiast serca ma mrok.
Dość dobrze poznajemy stolicę Jemenu, Sana, której stare miasto jest wpisane na listę UNESCO.

Książkę przeczytałam w 1 dzień, historie, dramaty kobiet wciągnęły mnie bez reszty. Czuje się niesamowitą znajomość kultury , życia jemeńczyków, arabów przez autora.
Opisy są bardzo plastyczne i ciekawe. Akcja prowadzona dynamicznie , nie ma miejsca na nudę.
Całość oceniam jako bardzo dobrą, pełną ciekawych informacji o innej kulturze powieść.

Jeśli zatem chcecie wkroczyć w świat orientu i poznać pracę konsula Tomka , nie zastanawiacie się 😊
Czeka Was mnóstwo emocji i przygód.

Niestety nic bardziej mylnego.

Poznajemy Zosię, która zaczyna swoją przygodę od wyjazdu do Anglii...

"We władzy szejka" Igora Kaczmarczyka to drugi tom serii "Kulisy zakazanych związków. To powieść oparta na prawdziwych przeżyciach autora. Opisuje w nim życie polskiego konsula w krajach muzułmańskich.
Historia ta dzieje się w trudnych czasach buntu ruchu Huti i walk z Al-Kaidą. Główny bohater,konsul Tomek ma bardzo dużo pracy. Musi ewakuować polskie rodziny z pogrążonego chaosu Jemenu. Ale jego życie nie jest proste i wplątuje się w niebezpieczne wydarzenia. Czy pomoże Zosi wydostać się tego kraju?
Książka ta ukazuje życie w krajach arabskich oczami polskiego konsula Tomka. Książka zawiera dużo informacji, które dla kogoś kto nie ma styczności z tą kultura, mogą być bardzo zaskakujące. Ja przeczytałam już wiele książek o życiu w krajach muzułmańskich i książka mnie nie zaskoczyła, choć czasem sceny były przerażające. Tu nawet kobiety są przeciwko kobietom.
Choć to fikcja literacka, pokazuje dużo prawdy. Dodatkowo sam autor był konsulem, więc pokazuje, że to wcale nie jest łatwa praca.

Czekam na dalsze losy konsula Tomka. Książka mi się podobała. Jeśli lubicie książki o oriencie i kulturze islamu to będziecie zadowoleni.

Zosia przeszła w swoim życiu wiele.. gdy na jej drodze staje Samir mężczyzna pochodzenia Jemeńskiego nie może uwierzyć w swoje szczęście, jest dla niej dobry i szybko się w sobie zakochują.. Gdy kobieta odnalazła swoje szczęście i ułożyła swoje życie, los jak zawsze robi swoje i postanawia zburzyć szczęście tej rodziny..
Mamy tutaj też konsula Tomka, który trafia do Jemenu, by pomóc koledze ogarnąć chaos tam panujący. Wdraża się powoli w swoje obowiązki, które ma zarówno w biurze jak i w terenie.. aktualnie znajdują się w ciężkich czasach, ponieważ Al-kaida postanawia ich zaatakować a i do tej pory mieszkańcom tego terenu nie było łatwo... Przed mężczyzna bardzo trudna próba, musi uratować z tamtego terenu polsko-jemeńskie rodziny... jak to wszystko się skończy? I jaką w tej historii rolę odegra Zosia i Samir? Przekonajcie się sami.

Ja Was zapewniam, że warto. Książka co zaskakujące już od pierwszych stron mocno mnie zaintrygowała. Dodatkowo cieszę się ogromnie, że mogłam się dowiedzieć jak wygląda praca konsula .. cóż.. jest trudna, wymaga cierpliwości, odwagi, skupienia, ale też ogromnych znajomości... po to by współpraca między państwami była naprawdę skuteczna.
Autor sprawił, że płynęły mi łzy podczas lektury, co jest autentycznie na plus! Bardzo mnie to zaskoczyło, ale mam złamane serce po tej historii 😟.
Atutem na pewno jest to, że Autor @igorczykowski sam był konsulem, więc wie to wszystko .. a wydarzenia robią się dzięki temu bardziej wiarygodne, a przez to szokujące.. Przygotujcie się na prawdziwą rzeczywistość, która jest brudna, trudna i brutalna, a kobiety nadal traktowane w sposób najgorszy z możliwych..

Polecam!

Mamy tutaj też konsula Tomka, który trafia do Jemenu,...

• Reportaż
  • Zbiblio