Sapiens na zakupach. O tym, jak i dlaczego wybieramy, oceniamy, kupujemy

Okładka książki Sapiens na zakupach. O tym, jak i dlaczego wybieramy, oceniamy, kupujemy Piotr Bucki
Piotr Bucki Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Seria Marketing biznes, finanse
biznes, finanse
Seria Marketing
Wydawnictwo Naukowe PWN
2022-10-21
2022-10-21
zachowania konsumenckie ekonomia behawioralna

Merytorycznie i treściowo znakomita. To, w pozytywnym znaczeniu, katalog wiedzy z wielu książek z psychologii, ekonomii behawioralnej, praktycznego neuromarketingu i wielu dziedzin pokrewnych. Dużo ciekawych odwołań do eksperymentów naukowych i bogata bibliografia wykorzystanych źródeł. Bucki może imponować erudycją na uprawianym przez siebie polu zawodowych zainteresowań.

Autorowi jednak krzywdę zrobił redaktor/wydawca puszczając książkę ciut zbyt obszerną i przegadaną, bez interwencji objętościowych (odsyłacze zamiast redundancji treści) stylistycznych (liczba nadużywanych, wymyślnie "zabawnych" metafor i porównań zaczyna w końcu nużyć i denerwować) z powtórzeniami niektórych informacji w różnych rozdziałach (znać, że autor lubi mówić i nieco nazbyt miłośnie wsłuchiwać się w swój głos),a czasem i z błędami stylistycznymi czy frazeologicznymi (np. ubierać koszulę, ustawiać poprzeczkę, woda jako "dwutlenek wodoru").

Zatem noty dwie, jak w skokach: za odległość (merytoryka) 5/5 i za styl (redakcja) 3,5/5.

Jako całość jednak bardzo polecam. Książka nominowana w konkursie Książka dla Trenera

Uwielbiam sposób pisania Buckiego! Bardzo, bardzo fajnie się czyta.

Uwielbiam sposób pisania Buckiego! Bardzo, bardzo fajnie się czyta.

• Psychologia
  • Chcę kupić
  • Biznes
  • Psychologia
  • XXX... PORADNIKI, LITERATURA POPULARNONAUKOWA, REPORTAŻ
  • BIZNES

Dodaj cytat z książki Sapiens na zakupach. O tym, jak i dlaczego wybieramy, oceniamy, kupujemy